Bezpečný prvý školský deň
2. 9. 2019

20190902_074340.jpg

 

Pri príležitosti otvorenia nového školského roka vykonávala polícia zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky pri základných školách v meste Senec. Na bezpečnosť detí na cestách dozerali policajné hliadky, ktoré dohliadali aj na plynulosť cestnej premávky, ktorú v prípade potreby riadili a usmerňovali. Cieľom tejto preventívno-bezpečnostnej akcie bolo pozitívne ovplyvnenie disciplíny účastníkov cestnej premávky ako i pripomenutie základných pravidiel platných pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

Rodičom školákov zdôrazňujeme, aby vopred mysleli a dbali na viditeľnosť svojich detí na ceste, čiže, aby dieťa ako najzraniteľnejší účastník cestnej premávky malo na sebe viditeľne umiestnený reflexný prvok, či už reflexný pásik, reflexnú nálepku alebo reflexný prívesok pripevnený na školskej taške dieťaťa. Dospelí by mali svoje deti upozorniť i na to, že počúvanie hlasnej hudby cez slúchadlá či používanie telefónu je pri prechádzaní cez cestu mimoriadne nebezpečné.

V tejto súvislosti polícia upozorňuje na zvýšenú pozornosť a  opatrnosť najmä počas prvých školských dní  aj všetkých vodičov osobných motorových vozidiel. Vodiči sa musia snažiť predvídať a taktiež sledovať situáciu v cestnej premávke najmä v okolí škôl, zastávok a nákupných centier, kde je zvýšený pohyb chodcov, a teda i detí. Preto vodičom odporúčame v blízkosti priechodov pre chodcov znížiť rýchlosť, čím chodci získajú dosť času, aby dokončili prechádzanie.

por. Mgr. Michaela Petrášová

ORPZ v Senci

Galéria obrázkov k článku