BIG STREET SESSION SENEC 2019
18. 8. 2019

2 (6).JPG

 

Big Street Project sa zrodil pred štyrmi rokmi v Senci. Marko Urbanec, Patrik Horváth a Pavol Mocák sú jeho zakladateľmi. Tím sa neskôr rozšíril o Tomáša Huszára, ktorý sa stal manažérom projektu a veľkým prínosom sú aj  Zuzana Mojžišíková, Hanka Remenárová a Patrícia Horváthová. V roku 2015 začali s parkúrom na seneckých školách a v súčasnosti už prevádzkujú prvú parkúrovú halu na Slovensku. Je to multifunkčná hala, kde si deti dokážu rozvíjať svoje schopnosti v parkúre aj v gymnastike. Big Street Project má dnes vyše 200 členov, sú to hlavne deti vo veku od 8 do 12 rokov.

O tohoročnom seneckom Big Street Session v tretí augustový víkend už vedelo celé Slovensko. Jednalo sa o parkúrové podujatie spojené s cvičením s vlastným telom, ktoré sa nazýva street workout. Súťažiaci prišli z Bratislavy, Nitry, Banskej Bystrice, Žiliny, Novej Bane,  ale aj z východu Slovenska a z Čiech. Senecká súťaž je unikátna v tom, že sú tu jazerá, účastníci tu majú letné vyžitie a navyše majú vytvorené podmienky na trénovanie pred súťažou, čo nenájdu nikde inde. Mali k dispozícii hrazdové konštrukcie, prekážky na preskakovanie, trampolíny a pre najmenších aj nafukovací hrad.

Samotná súťaž sa konala v dvoch vekových kategóriách a v dvoch disciplínach.  Mladší do 12 rokov a starší od 12 vyššie si zmerali sily v disciplíne speed run, čo je prekonanie prekážok za čo najkratší čas a v disciplíne flow, čoho súčasťou je takzvaný free running, kedy sa prekážky prekonávajú akrobatickými pohybmi, saltami a inými prvkami.

Podujatie podporilo mesto Senec, SCR Senec, BSK a K-Way & Toust Senec.

Galéria obrázkov k článku