BSK začína s rekonštrukciou seneckej Synagógy
21.5.2018

20180521_105356.jpg

 

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja zvolali tlačovú konferenciu 21. mája 2018 na 11:00  do seneckej Synagógy, aby informovali verejnosť o začiatku rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky Synagógy v Senci, ktorú má vo svojej správe od roku 2015. Rekonštrukciou, ktorá by mala trvať dva roky, sa zo Synagógy vytvorí kultúrno-spoločenské centrum.   Jej súčasťou je aj výstavba samostatného objektu, Infopavilónu, ako servisného zázemia pre Synagógu. Celkové náklady rekonštrukcie a novostavby vrátane sadových a terénnych úprav sú 1 584 091,92 € s DPH a hradené budú z rozpočtu BSK.

Hosťami tlačovej konferencie boli predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba,  primátor mesta Senec Karol Kvál,  zástupca Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Dr.phil. Maroš Borský,  rabín Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Michail Borisovič Kapustin,  hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara a zástupca dodávateľa stavebných prác.

Hostia vo svojich úvodných príhovoroch zhodne vyjadrili radosť nad tým, že po dlhých desaťročiach chátrania a zdĺhavých príprav prišiel čas, kedy sa začne s rekonštrukciou. Primátor Karol Kvál sa poďakoval prítomnej Gabrielle Németh, ktorá v predchádzajúcom období z pozície podpredsedníčky BSK húževnato bojovala za uskutočnenie rekonštrukcie Synagógy.

Galéria obrázkov k článku