Ceny Športovec roka mesta Senec za rok 2018 boli odovzdané
14.3.2019

4 (20).jpg

 

V stredu 13. marca 2019 za účasti vedenia mesta, poslancov MsZ a hostí boli odovzdané ceny najlepším seneckým športovcom. Pod taktovkou športového moderátora Martina Šilana sa na pódiu kinosály MsKS striedalo odovzdávanie cien s bohatým sprievodným programom v znamení tanca, akrobacie a HIP HOP-u. Do odovzdávania cien sa aj tento rok zapojili osobnosti slovenského športu: Mária Mračnová, Marianna Krajčírová-Némethová, Tomáš Medveď a Viktor Bielik.

O laureátoch rozhodovala Komisia športu pri MsZ v novom zložení na svojom prvom zasadnutí v týchto kategóriách: jednotlivec, kolektív roka, skokan roka, cena primátora za šport, zaslúžilý športovec, tréner a funkcionár. Primátor mesta Senec Dušan Badinský odovzdal štyrom športovcom ďakovný list primátora za vzornú reprezentáciu mesta Senec. Víťazom internetového hlasovania sa stalo ŠPORT CENTRUM Senec – družstvo hádzanárov U15 so 475 hlasmi z celkového počtu 1 181 odovzdaných hlasov. Absolútnym víťazom sa stala reprezentantka Slovenska v pretláčaní rukou, desaťnásobná majsterka sveta, Lucia Debnárová.

Športovec roka 2018 – mesta Senec – kategória jednotlivec - deti

Por. Č.

 

Šport – Klub

Meno/ priezvisko  (dátum nar.deti)

 

Umiestnenia

 

 

Šport

 

Poznámka

1.

SPORT CLUB

Senec

Vanesa Lacsková

(30.9.2006)

Majstrovstvá Slovenska:  50 m PP – 3. miesto,

Majstrovstvá Slovenska v dištančnom plávaní – 3.miesto – 500 m

Finále ligy mládeže: 3.miesto – 50 m PP

Účasť i umiestnenia  - 3. miesto  - Liga mládeže, Slovenský pohár,         

46. Ročník Memoriálu Petra Ladiča

 

 

Plutvové plávanie

Tréner:

Martina Szabóová

Záujmy:

 kreslenie, dramatický krúžok

2.

SPORT CLUB Senec

Richard Schwartz

(25.2.2005)

Reprezentant SR,  Počet štartov: 18

Majstrovstvá SR v dištančnom plávaní s plutvami – majster SR –

1.miesto  500 m

Majstrovstvá SR v plávaní s plutvami  - 3-násobný majster SR

1. miesto – 50 m BF, 100 m BF, 400 m BF

Finále Ligy Mládeže a Slovenský pohár – 3.miesto – 100m PP

Účasť na pretekoch: Jesenné Majstrovstvá MBAO, Vianočné plavecké nádeje, MSR starších žiakov v krátkom bazéne, Liga Mládeže a Slovenský pohár

 

 

Plávanie

Tréner:

Ivana Hofericová

Záujmy – rodina, futbal

3.

Taekwon-Do P.T.F.  Senec

 

Lucia Sečanská

 (25.1.2002)

Otvorené  majstrovstvá SR v Taekwon – Do:

2.miesto  kategória sparing (voľný súboj);1. miesto tul (formy)

Vyhlásená za najlepšiu juniorku súťaže

Najúspešnejšia  žiačka P.T.F. Senec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bojové umenie

Tréner:

Tibor Labuda

Venuje sa aj bojovému umeniu Aikido

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Športovec roka 2018 – mesta Senec – kategória jednotlivec - juniori

Por. Č.

 

Šport – Klub

Meno/ priezvisko  (dátum nar. juniori)

 

Umiestnenia

 

 

Šport

 

Poznámka

4.

Lukostrelecký klub Bratislava

Dominik Poizl

13.12.2000

Reprezentant SR, počet štartov 30

Majstrovstvá Európy mládeže  - 33.miesto - junior

Central European Cup -  7.miesto - junior

Slovakia Grand Cup – 6.miesto -muži

Majstrovstva SR v terénnej lukostreľbe – 6. miesto v kategórii muži

Majstrovstvá SR v terčovej lukostreľbe – 11.miesto v kategórii muži

Slovenský pohár muži – 2.miesto,  3.miesto

Lukostreľba

Tréner:

Vladimír Hurban ml.

Čítanie, prekladanie filmov, a seriálov

5.

AC Malacky

Lukáš Dóka

(17.2.2000)

Reprezentant SR, počet štartov  4

Majstrovstva Sveta: Paríž (Francúzsko) – 50. miesto

Česko Vnorov –                                                1. miesto

Cezpoľný beh

Častá –                                                               3.miesto

Smrdáky, Prietrž -                                            2.miesto

Beh okolo Slovnaftu                                        2.miesto  

 

Beh, cezpoľný beh

Tréner:

Jakub Valachovič

Plávanie

6.

Motoklub Senec

Jaroslav Antalič, ml. (09/1998

Konečné umiestnenie - 2018

Slovenský pohár – 1. miesto

Regionálny pohár západ – 1. miesto

Regionálny pohár východ – 1. miesto

Motošport

Tréner:

Jaroslav Antalič st.

Nominácia referátu športu


 

Športovec roka 2018 – mesta Senec – kategória jednotlivec dospelí I.strana

Por Č.

 

Šport – Klub

Meno/priezvisko  (dátum nar.deti)

 

Umiestnenia

 

 

Šport

 

Poznámka

1.

VK GAB Senec

Lenka Vandáková

(30.4.1985)

Reprezentant SR, počet štartov 1,

Majstrovstvá Európy – 9. Miesto

Majstrovstvá Slovenska Snow volleyball  -  1.miesto

 

 

Snow volleyball

Tréner:

Rodina a dcéra

2.

KK Slovšport Trnava

Pavol Bitto

(1998)

Reprezentant   SR – v roku 2018 v prvej stovke svetového rebríčka U21

Svetová liga Series A

Salzburg – druhé kolo senior -84kg

Šanghaj Čína -prvé kolo senior  +84kg

Majstrovstvá Európy seniorov – Nový Sad, Srbsko – 1.kolo  senior  -  84Kg

Majstrovstvá Európy Lanciano Taliansko  - 3.miesto  senior - 84kg

Slovenský pohár -  1.miesto U21, +84 kg

Croatia open senior  - 3.miesto, U21 +84 kg

Svetový pohár Ostrava - 3.miesto senior , 2. miesto U21 - 84 kg

 

 

Karate

Tréner:

Boris Zvolenský, Renáta Gašparovičová

Nominácia referátu športu

3.

Armwrestling Senec

Lucia Debnárová

(12.11.1987)

 

 

Reprezentantka SR

Majstrovstvá Sveta: 1. miesto ĽR do 60 kg

Majstrovstvá Európy:  1.miesto ĽR, 3. miesto PR do  60 kg

Majstrovstvá SR: 1. miesto ĽR, PR do 60 kg

25. ročník Senecká ruka: 1. miesto ĽR, PR do 60 kg

Zloty Cup World Cup: 2. Miesto

ZG Open Wold Cup: 1. miesto

Suisse Open: 1. miesto

 

Pretláčanie rukou

Tréner:

Michal Debnár

10 násobná majsterka sveta

9 násobná majsterka Európy

4.

DG Sport Compétition

(Belgicko)

Matej Homola

(1995)

 

Slovenský reprezentant

Preteky Majstrovstiev sveta FIA WTCR – Portugalsko 2018 – víťaz

Majstrovstvá Európy FIA ETCC – 2-krát – vicemajster

FIA WTCR – Peugeot 308 TCR – konečné 18.miesto, 1. miesto – 1krát

TCR MIDDLE EAST–Volkswagen Golf TCR–konečné 4. miesto2.miesto -2krát

Prvý slovák, ktorý preteká v Majstrovstvách sveta WTCR medzi elitnými medzinárodnými jazdcami vo svetovom motoršporte

Motošport

 

Nominácia referátu športu

 

5.

ŠK BEST FITNESS SENEC

Martin Sitár

(3.2.1977)

Majster Európy–EUROPEAN JIU-JITSU NO-G IBJJF Championship – Lisabon, Portugalsko – ultra heavy, bez obmedzenia váhy

 3.miesto,

Modrý opasok

Ostatné záujmy okrem športu:

Šport a rodina

GRAPPLING

JIU-JITSU

Tréner: Martin Minár

 

 

 

 

Športovec roka 2018 – Kolektív roka

Poč. Č.

 

Šport – Klub

 

Umiestnenia

 

Šport

 

Poznámka

1.

BK Gabko Senec

Kolektív hráčov – kategórie mladší mini – (ročník narodenia 2007)

1. liga basketbal mladší mini SBA – dlhodobá súťaž (prihlásených 8 tímov)

 – kategória 5 vs 5 – 4.miesto

-  kategória 3 vs 3 – 1.miesto

Turnaj BasketKo Senec 2018 – 2.miesto

Účasť na turnajoch Ostrava (5.miesto), Belehrad (5.miesto)

Hráči: Bališ Brain, Blaščák Branislav, Blinka Lukáš, Brunovský Oliver, Dobiš Šimon, Kobliška Šimon, Koma Samuel, Koza Matej, Miľo Dušan, Miľo Jakub, Musil Ondrej, Oravec Šimon, Pražák Michal, Pulc Matej, Roth Marek Štuhl Ján, Tahotný Martin, Vista Franco, Zeman Adam,

Basketbal

Tréner:

Gabriela Rebrošová, Tomáš Polák

 

2.

SPORT CLUB SENEC

Družstvo žiakov – počet družstiev 2, počet športovcov 46

Veľká hádzaná

Juhočeský pohár Třeboň –                                                                 2.miesto

Student confott cup Szambathely –                                                3.miesto

Veľkonočný turnaj Koper –                                                               4.miesto

Matyaš Cup Pezinok –                                                                        3.miesto

Balaton Cup Gonyod –                                                                       2.miesto

Plážová hádzaná

Cífer, Budapešť cup -                                                                           1.miesto

Senec, Salgotarján cup –                                                                     2.miesto

Účasť majstrovstvá bratislavského kraja (3.miesto), Trnavského kraja a Považská liga

Hráči: Bernath Michal, Gabriš Adrián, Rac Alex, Nemec Lukáš, Galamboš Kristian, Dobrotka Adam, Dinga Juraj, Škrek Jakub, Marušinec Marco, Cik Samuel,

Hádzaná

Tréner: František Gábriš

 

3.

MŠK Senec

Kolektív mužov MŠK – počet hráčov 20

Mužstvo seniorov MŠK SENEC sa zaslúžilo o postup zo šiestej ligy a vzápätí v sezóne 2017/2018 aj postup  z piatej ligy do štvrtej najvyššej súťaže

Realizačný team: Michal SZABADOŠ (masér), Ján NESZMÉRY (vedúci mužstva), Jozef SZUCS (kustód)

Hráči: Sikorjak, Kolembus ml., Kováč, Čambal, Brnula, Palkovič, Matúš, Poór, Mikulášek, Csémy, Szabo, Bozsik, Mačišák, Petrovič, Futo, Pomichal, Š.Štellár, Várady, Sabo, Badinský, Piatka, Tušš, Šušla, Goga, Fialek, Koczka, Krajč, Krajčovič, Žolna, Adame, Fiľak, Szabadoš, Vigoda

Futbal

Tréner:

Peter Vencel

 

 

Športovec roka 2018 – Skokan roka

Poč. Č.

 

Šport – Klub

Meno a priezvisko  (dátum narodenia  - deti)

 

Umiestnenia

 

Šport

 

Poznámka

1.

XBS Swimming

Šamorín

Liliana Kantorová

( 25.7.2011)

Medzinárodné preteky

Wiener Cup 2018 – účasť na 5. kolách celkové umiestnenie 7. miesto zo 62 plavkýň v kategórii rok narodenia 2010; a mladšie najlepšie umiestnenia:

2.miesto 4x25m polohové preteky, 4x25m štafeta kraul,

Štúrovské stovky – hodnotená so staršími ročníkmi – 4.miesto 50m motýlik

Simmeringer Delphincup der Kinderklasse: 1.miesto 25m prsia

Putovný pohár Slovenského raja Spišská Nový Ves: 1.miesto 25m a 50m, 1.miesto 25m a 50m motýlik, 1.miesto 25m znak, 3.miesto 25m a 50 m kraul, 3.miesto 50m znak

Akvatlon Šamorín 2018 – 1. miesto v kategórii Nádeje C dievčatá (plávanie a beh)

Účasť na regionálnych pretekoch s umiestením do 3.miesta

Plávanie

Tréner:

Tibor Viola

Záujmy:

matematika, angličtina, vlajky

 

Plavecké tréningy ako  4 ročná, ako 6 ročná prvé preteky v Rakúsku. V roku 2018 sa zúčastnila 11 pretekoch a na štart sa postavila v 46 disciplínach, získala 25 medailí, vzorná reprezentovala seba, svoj klub, svoje mesto i krajinu

2.

Taekwon-Do

P.T.F. Senec

Tobias Medveď

(26.7.2012)

Najúspešnejší žiak P.T. F Senec

Open Slovakia

2. miesto - kategória sparing (voľný súboj) do 120 cm 2017/2018

1. miesto – kategória sparing (voľný súboj) do 120 cm 2018/2019

 

Bojové umenie

Tréner:

Tibor Labuda

Motivácia

 

Športovec roka 2018 – Zaslúžilý športovec, tréner, funkcionár

Poč. Č.

 

Šport – Klub

 

 

Meno a priezvisko

 

Umiestnenia

 

Zdôvodnenie

 

Poznámka

1.

MŠK Senec U9 a U15

Patrik Pomichal

Tréner roka 2018 – viacnásobný víťaz ligy svojej kategórie, profesionálny prístup, ktorý môžme porovnávať s trénerskou mládežníckou špičkou na Slovensku.

 

Viacnásobný víťaz ligy svojej kategórie, profesionálny prístup

Návrh Tomáš Huszár

2.

KLUB

Futbal

Vladimír Fekete

Zaslúžili funkcionár

Životné jubileum – 60 rokov

Návrh Alexander Matlák

3.

Futbal

Jozef Fülöp

Dlhoročný aktívny funkcionár, predseda klubu

Životné jubileum - 70 rokov

Návrh Ivan Kolembus

 

Cena primátora za šport

Poč. Č.

 

Šport – Klub

 

 

Meno a priezvisko

 

Umiestnenia

 

Zdôvodnenie

 

Poznámka

1.

SPARTAKUS FIGHTGYM Trnava

Karol Ryšavý

(26.3.1993)

Majster SR – do 77 kg

Majstrovstvá Európy – 3.miesto – do 77 kg

PROFI CHAMPION OKTAGON VÝZVA III. – víťaz

Bojové športy MMA

Tréner:

Attila Végh

 

 

Ďakovný list primátora za vzornú reprezentáciu mesta Senec :

- Nicholas Volník – tenis

- Barbara Ajpeková – armwrestling

- Alexander Rekoš – plutvové plávanie

- Attila Koczkáš – motošport

 

Hostia galavečera:

Marianna Krajčírová-Némethová

najúspešnejšia slovenská športová gymnastka histórie

účastníčka troch olympijských hier

OH 1964 Tokio- družstvá 2. miesto

OH 1968 Mexico City - družstvá – 2. miesto, preskok – 4. miesto

OH 1972 Mníchov – družstvá – 5.miesto

MS 1966 Dortmund - družstvo – 1. miesto, preskok – 5. miesto

ME 1967 Amsterdam- družstvo – 3. miesto, bradlá – 3. miesto, preskok – 4. miesto,     prostné – 5. miesto, kladina – 5. miesto

MS 1970 Ľubľana – družstvo, ako kapitánka tímu – 3. miesto, bradlá – 4. miesto

1967 predolympijská súťaž – družstvá - 1. miesto – viacboj, na bradlách – 1.miesto, kladina, prostné a preskok - 2. miesto

1970 - absolútna majsterka Československa

 

Viktor Bielik

Športový fyziológ, kondičný tréner

člen realizačného tímu majsterky sveta v bežeckom lyžovaní Aleny Procházkovej

člen reprezentačného družstva v biatlone člen tímu jojkárskej show  - REŠTART

Vo vrcholovom športe začínal ako masér - basketbal, stolný tenis, biatlon, vodný slalom

V roku 2003 začal vyučovať a prednášať fyziológiu človeka na FTVŠ UK.

Od roku 2004 pracuje s vrcholovými a rekreačnými športovcami v oblasti diagnostiky trénovanosti a zdravotného zabezpečenia.

Autor kníh: Neležme, bežme

Umenie behať

odborné práce a publikácie

výživy, diagnostika trénovanosti a metodológia vo vrcholovom a rekreačnom športe

odborné články

Doplňovanie energie počas SpartanRace

Koľko proteínov je dosť?

Ako znížiť riziko nadváhy a obezity u detí? Stačí naozaj málo

Aktívne sa zúčastňuje amatérskych pretekov v behu, triatlone a bežeckom lyžovaní

 

Mária Mračnová, rod. Faithová

podpredsedníčka Slovenského olympijského výboru

účastníčka dvoch olympijských hier

OH 1968 Mexiko City – skok do výšky – 6. miesto

OH 1976 Montreál – skok do výšky - 4. Miesto

ME v atletike 1969 Atény – skok do výšky – 3. miesto

Majsterka Československa v atletike roky -1966, 1967,1975, 1976

Halová majsterka Československa - 1976

Držiteľka československý rekordov  v skoku do výšky

Hala – 186  cm

Vonku – 192 cm

 

Tomáš Medveď

Prezident klubu ligových kanonierov

Majster Slovenska 1998/1999

Víťaz Slovenského pohára  1995

103 – ligových gólov

Bývalý hráč FC Senec (2008), futbalový svetobežník, v slovenskej lige obliekol postupne dresy rekordných ôsmich klubov. Prvý ligový gól strelil v drese Dukly Banská Bystrica 21. augusta 1993 v stretnutí s Interom Bratislava (1:3). V sezóne 2004/2005 sa stal kráľom strelcov maďarskej ligy a najlepším cudzincom z krajín EÚ. Bol prvým slovenským futbalistom, ktorý hral v čínskej futbalovej lige.


 

Galéria obrázkov k článku