Ceny Športovec roka mesta Senec za rok 2018 boli odovzdané
14. 3. 2019
V stredu 13. marca 2019 za účasti vedenia mesta, poslancov MsZ a hostí boli odovzdané ceny najlepším seneckým športovcom. Pod taktovkou športového moderátora Martina Šilana sa na pódiu kinosály MsKS striedalo odovzdávanie cien s bohatým sprievodným programom v znamení tanca, akrobacie a HIP HOP-u. Do odovzdávania cien sa aj tento rok zapojili osobnosti slovenského športu: Mária Mračnová, Marianna Krajčírová-Némethová, Tomáš Medveď a Viktor Bielik.
O laureátoch rozhodovala Komisia športu pri MsZ v novom zložení na svojom prvom zasadnutí v týchto kategóriách: jednotlivec, kolektív roka, skokan roka, cena primátora za šport, zaslúžilý športovec, tréner a funkcionár. Primátor mesta Senec Dušan Badinský odovzdal štyrom športovcom ďakovný list primátora za vzornú reprezentáciu mesta Senec. Víťazom internetového hlasovania sa stalo SPORT CLUB Senec – družstvo hádzanárov U15 so 475 hlasmi z celkového počtu 1 181 odovzdaných hlasov. Absolútnym víťazom sa stala reprezentantka Slovenska v pretláčaní rukou, desaťnásobná majsterka sveta, Lucia Debnárová.
Športovec roka 2018 – mesta Senec – kategória jednotlivec - deti
Por. Č. |
Šport – Klub |
Meno/ priezvisko (dátum nar.deti) |
Umiestnenia
|
Šport |
Poznámka |
1. |
SPORT CLUB Senec |
Vanesa Lacsková (30.9.2006) |
Majstrovstvá Slovenska: 50 m PP – 3. miesto, Majstrovstvá Slovenska v dištančnom plávaní – 3.miesto – 500 m Finále ligy mládeže: 3.miesto – 50 m PP Účasť i umiestnenia - 3. miesto - Liga mládeže, Slovenský pohár, 46. Ročník Memoriálu Petra Ladiča
|
Plutvové plávanie Tréner: Martina Szabóová |
Záujmy: kreslenie, dramatický krúžok |
2. |
SPORT CLUB Senec |
Richard Schwartz (25.2.2005) |
Reprezentant SR, Počet štartov: 18 Majstrovstvá SR v dištančnom plávaní s plutvami – majster SR – 1.miesto 500 m Majstrovstvá SR v plávaní s plutvami - 3-násobný majster SR 1. miesto – 50 m BF, 100 m BF, 400 m BF Finále Ligy Mládeže a Slovenský pohár – 3.miesto – 100m PP Účasť na pretekoch: Jesenné Majstrovstvá MBAO, Vianočné plavecké nádeje, MSR starších žiakov v krátkom bazéne, Liga Mládeže a Slovenský pohár
|
Plávanie Tréner: Ivana Hofericová |
Záujmy – rodina, futbal |
3. |
Taekwon-Do P.T.F. Senec
|
Lucia Sečanská (25.1.2002) |
Otvorené majstrovstvá SR v Taekwon – Do: 2.miesto kategória sparing (voľný súboj);1. miesto tul (formy) Vyhlásená za najlepšiu juniorku súťaže Najúspešnejšia žiačka P.T.F. Senec
|
Bojové umenie Tréner: Tibor Labuda |
Venuje sa aj bojovému umeniu Aikido |
Športovec roka 2018 – mesta Senec – kategória jednotlivec - juniori
Por. Č. |
Šport – Klub |
Meno/ priezvisko (dátum nar. juniori) |
Umiestnenia
|
Šport |
Poznámka |
4. |
Lukostrelecký klub Bratislava |
Dominik Poizl 13.12.2000 |
Reprezentant SR, počet štartov 30 Majstrovstvá Európy mládeže - 33.miesto - junior Central European Cup - 7.miesto - junior Slovakia Grand Cup – 6.miesto -muži Majstrovstva SR v terénnej lukostreľbe – 6. miesto v kategórii muži Majstrovstvá SR v terčovej lukostreľbe – 11.miesto v kategórii muži Slovenský pohár muži – 2.miesto, 3.miesto |
Lukostreľba Tréner: Vladimír Hurban ml. |
Čítanie, prekladanie filmov, a seriálov |
5. |
AC Malacky |
Lukáš Dóka (17.2.2000) |
Reprezentant SR, počet štartov 4 Majstrovstva Sveta: Paríž (Francúzsko) – 50. miesto Česko Vnorov – 1. miesto Cezpoľný beh Častá – 3.miesto Smrdáky, Prietrž - 2.miesto Beh okolo Slovnaftu 2.miesto
|
Beh, cezpoľný beh Tréner: Jakub Valachovič |
Plávanie |
6. |
Motoklub Senec |
Jaroslav Antalič, ml. (09/1998 |
Konečné umiestnenie - 2018 Slovenský pohár – 1. miesto Regionálny pohár západ – 1. miesto Regionálny pohár východ – 1. miesto |
Motošport Tréner: Jaroslav Antalič st. |
Nominácia referátu športu |
Športovec roka 2018 – mesta Senec – kategória jednotlivec – dospelí I.strana
Por Č. |
Šport – Klub |
Meno/priezvisko (dátum nar.deti) |
Umiestnenia
|
Šport |
Poznámka |
1. |
VK GAB Senec |
Lenka Vandáková (30.4.1985) |
Reprezentant SR, počet štartov 1, Majstrovstvá Európy – 9. Miesto Majstrovstvá Slovenska Snow volleyball - 1.miesto
|
Snow volleyball Tréner: |
Rodina a dcéra |
2. |
KK Slovšport Trnava |
Pavol Bitto (1998) |
Reprezentant SR – v roku 2018 v prvej stovke svetového rebríčka U21 Svetová liga Series A Salzburg – druhé kolo senior -84kg Šanghaj Čína -prvé kolo senior +84kg, Majstrovstvá Európy seniorov – Nový Sad, Srbsko – 1.kolo senior - 84Kg Majstrovstvá Európy Lanciano Taliansko - 3.miesto senior - 84kg Slovenský pohár - 1.miesto U21, +84 kg Croatia open senior - 3.miesto, U21 +84 kg Svetový pohár Ostrava - 3.miesto senior , 2. miesto U21 - 84 kg
|
Karate Tréner: Boris Zvolenský, Renáta Gašparovičová |
Nominácia referátu športu |
3. |
Armwrestling Senec |
Lucia Debnárová (12.11.1987)
|
Reprezentantka SR Majstrovstvá Sveta: 1. miesto ĽR do 60 kg Majstrovstvá Európy: 1.miesto ĽR, 3. miesto PR do 60 kg Majstrovstvá SR: 1. miesto ĽR, PR do 60 kg 25. ročník Senecká ruka: 1. miesto ĽR, PR do 60 kg Zloty Cup World Cup: 2. Miesto ZG Open Wold Cup: 1. miesto Suisse Open: 1. miesto
|
Pretláčanie rukou Tréner: Michal Debnár |
10 násobná majsterka sveta 9 násobná majsterka Európy |
4. |
DG Sport Compétition (Belgicko) |
Matej Homola (1995)
|
Slovenský reprezentant Preteky Majstrovstiev sveta FIA WTCR – Portugalsko 2018 – víťaz Majstrovstvá Európy FIA ETCC – 2-krát – vicemajster FIA WTCR – Peugeot 308 TCR – konečné 18.miesto, 1. miesto – 1krát TCR MIDDLE EAST–Volkswagen Golf TCR–konečné 4. miesto – 2.miesto -2krát Prvý slovák, ktorý preteká v Majstrovstvách sveta WTCR medzi elitnými medzinárodnými jazdcami vo svetovom motoršporte |
Motošport
|
Nominácia referátu športu
|
5. |
ŠK BEST FITNESS SENEC |
Martin Sitár (3.2.1977) |
Majster Európy–EUROPEAN JIU-JITSU NO-G IBJJF Championship – Lisabon, Portugalsko – ultra heavy, bez obmedzenia váhy 3.miesto, Modrý opasok Ostatné záujmy okrem športu: Šport a rodina |
GRAPPLING JIU-JITSU Tréner: Martin Minár |
|
Športovec roka 2018 – Kolektív roka
Poč. Č. |
Šport – Klub |
Umiestnenia |
Šport |
Poznámka |
1. |
BK Gabko Senec |
Kolektív hráčov – kategórie mladší mini – (ročník narodenia 2007) 1. liga basketbal mladší mini SBA – dlhodobá súťaž (prihlásených 8 tímov) – kategória 5 vs 5 – 4.miesto - kategória 3 vs 3 – 1.miesto Turnaj BasketKo Senec 2018 – 2.miesto Účasť na turnajoch Ostrava (5.miesto), Belehrad (5.miesto) Hráči: Bališ Brain, Blaščák Branislav, Blinka Lukáš, Brunovský Oliver, Dobiš Šimon, Kobliška Šimon, Koma Samuel, Koza Matej, Miľo Dušan, Miľo Jakub, Musil Ondrej, Oravec Šimon, Pražák Michal, Pulc Matej, Roth Marek Štuhl Ján, Tahotný Martin, Vista Franco, Zeman Adam, |
Basketbal Tréner: Gabriela Rebrošová, Tomáš Polák |
|
2. |
SPORT CLUB SENEC |
Družstvo žiakov – počet družstiev 2, počet športovcov 46 Veľká hádzaná Juhočeský pohár Třeboň – 2.miesto Student confott cup Szambathely – 3.miesto Veľkonočný turnaj Koper – 4.miesto Matyaš Cup Pezinok – 3.miesto Balaton Cup Gonyod – 2.miesto Plážová hádzaná Cífer, Budapešť cup - 1.miesto Senec, Salgotarján cup – 2.miesto Účasť majstrovstvá bratislavského kraja (3.miesto), Trnavského kraja a Považská liga Hráči: Bernath Michal, Gabriš Adrián, Rac Alex, Nemec Lukáš, Galamboš Kristian, Dobrotka Adam, Dinga Juraj, Škrek Jakub, Marušinec Marco, Cik Samuel, |
Hádzaná Tréner: František Gábriš |
|
3. |
MŠK Senec |
Kolektív mužov MŠK – počet hráčov 20 Mužstvo seniorov MŠK SENEC sa zaslúžilo o postup zo šiestej ligy a vzápätí v sezóne 2017/2018 aj postup z piatej ligy do štvrtej najvyššej súťaže Realizačný team: Michal SZABADOŠ (masér), Ján NESZMÉRY (vedúci mužstva), Jozef SZUCS (kustód) Hráči: Sikorjak, Kolembus ml., Kováč, Čambal, Brnula, Palkovič, Matúš, Poór, Mikulášek, Csémy, Szabo, Bozsik, Mačišák, Petrovič, Futo, Pomichal, Š.Štellár, Várady, Sabo, Badinský, Piatka, Tušš, Šušla, Goga, Fialek, Koczka, Krajč, Krajčovič, Žolna, Adame, Fiľak, Szabadoš, Vigoda |
Futbal Tréner: Peter Vencel |
|
Športovec roka 2018 – Skokan roka
Poč. Č. |
Šport – Klub |
Meno a priezvisko (dátum narodenia - deti) |
Umiestnenia |
Šport |
Poznámka |
1. |
XBS Swimming Šamorín |
Liliana Kantorová ( 25.7.2011) |
Medzinárodné preteky Wiener Cup 2018 – účasť na 5. kolách celkové umiestnenie 7. miesto zo 62 plavkýň v kategórii rok narodenia 2010; a mladšie najlepšie umiestnenia: 2.miesto 4x25m polohové preteky, 4x25m štafeta kraul, Štúrovské stovky – hodnotená so staršími ročníkmi – 4.miesto 50m motýlik Simmeringer Delphincup der Kinderklasse: 1.miesto 25m prsia Putovný pohár Slovenského raja Spišská Nový Ves: 1.miesto 25m a 50m, 1.miesto 25m a 50m motýlik, 1.miesto 25m znak, 3.miesto 25m a 50 m kraul, 3.miesto 50m znak Akvatlon Šamorín 2018 – 1. miesto v kategórii Nádeje C dievčatá (plávanie a beh) Účasť na regionálnych pretekoch s umiestením do 3.miesta |
Plávanie Tréner: Tibor Viola |
Záujmy: matematika, angličtina, vlajky
Plavecké tréningy ako 4 ročná, ako 6 ročná prvé preteky v Rakúsku. V roku 2018 sa zúčastnila 11 pretekoch a na štart sa postavila v 46 disciplínach, získala 25 medailí, vzorná reprezentovala seba, svoj klub, svoje mesto i krajinu |
2. |
Taekwon-Do P.T.F. Senec |
Tobias Medveď (26.7.2012) |
Najúspešnejší žiak P.T. F Senec Open Slovakia – 2. miesto - kategória sparing (voľný súboj) do 120 cm 2017/2018 1. miesto – kategória sparing (voľný súboj) do 120 cm 2018/2019
|
Bojové umenie Tréner: Tibor Labuda |
Motivácia |
Športovec roka 2018 – Zaslúžilý športovec, tréner, funkcionár
Poč. Č. |
Šport – Klub
|
Meno a priezvisko |
Umiestnenia |
Zdôvodnenie |
Poznámka |
1. |
MŠK Senec U9 a U15 |
Patrik Pomichal |
Tréner roka 2018 – viacnásobný víťaz ligy svojej kategórie, profesionálny prístup, ktorý môžme porovnávať s trénerskou mládežníckou špičkou na Slovensku.
|
Viacnásobný víťaz ligy svojej kategórie, profesionálny prístup |
Návrh Tomáš Huszár |
2. |
KLUB Futbal |
Vladimír Fekete |
Zaslúžili funkcionár |
Životné jubileum – 60 rokov |
Návrh Alexander Matlák |
3. |
Futbal |
Jozef Fülöp |
Dlhoročný aktívny funkcionár, predseda klubu |
Životné jubileum - 70 rokov |
Návrh Ivan Kolembus |
Cena primátora za šport
Poč. Č. |
Šport – Klub
|
Meno a priezvisko |
Umiestnenia |
Zdôvodnenie |
Poznámka |
1. |
SPARTAKUS FIGHTGYM Trnava |
Karol Ryšavý (26.3.1993) |
Majster SR – do 77 kg Majstrovstvá Európy – 3.miesto – do 77 kg PROFI CHAMPION OKTAGON VÝZVA III. – víťaz |
Bojové športy MMA Tréner: Attila Végh |
|
Ďakovný list primátora za vzornú reprezentáciu mesta Senec :
- Nicholas Volník – tenis
- Barbara Ajpeková – armwrestling
- Alexander Rekoš – plutvové plávanie
- Attila Koczkáš – motošport
Hostia galavečera:
Marianna Krajčírová-Némethová
najúspešnejšia slovenská športová gymnastka histórie
účastníčka troch olympijských hier
OH 1964 Tokio- družstvá 2. miesto
OH 1968 Mexico City - družstvá – 2. miesto, preskok – 4. miesto
OH 1972 Mníchov – družstvá – 5.miesto
MS 1966 Dortmund - družstvo – 1. miesto, preskok – 5. miesto
ME 1967 Amsterdam- družstvo – 3. miesto, bradlá – 3. miesto, preskok – 4. miesto, prostné – 5. miesto, kladina – 5. miesto
MS 1970 Ľubľana – družstvo, ako kapitánka tímu – 3. miesto, bradlá – 4. miesto
1967 predolympijská súťaž – družstvá - 1. miesto – viacboj, na bradlách – 1.miesto, kladina, prostné a preskok - 2. miesto
1970 - absolútna majsterka Československa
Viktor Bielik
Športový fyziológ, kondičný tréner
člen realizačného tímu majsterky sveta v bežeckom lyžovaní Aleny Procházkovej
člen reprezentačného družstva v biatlone člen tímu jojkárskej show - REŠTART
Vo vrcholovom športe začínal ako masér - basketbal, stolný tenis, biatlon, vodný slalom
V roku 2003 začal vyučovať a prednášať fyziológiu človeka na FTVŠ UK.
Od roku 2004 pracuje s vrcholovými a rekreačnými športovcami v oblasti diagnostiky trénovanosti a zdravotného zabezpečenia.
Autor kníh: Neležme, bežme
Umenie behať
odborné práce a publikácie
výživy, diagnostika trénovanosti a metodológia vo vrcholovom a rekreačnom športe
odborné články
Doplňovanie energie počas SpartanRace
Koľko proteínov je dosť?
Ako znížiť riziko nadváhy a obezity u detí? Stačí naozaj málo
Aktívne sa zúčastňuje amatérskych pretekov v behu, triatlone a bežeckom lyžovaní
Mária Mračnová, rod. Faithová
podpredsedníčka Slovenského olympijského výboru
účastníčka dvoch olympijských hier
OH 1968 Mexiko City – skok do výšky – 6. miesto
OH 1976 Montreál – skok do výšky - 4. Miesto
ME v atletike 1969 Atény – skok do výšky – 3. miesto
Majsterka Československa v atletike roky -1966, 1967,1975, 1976
Halová majsterka Československa - 1976
Držiteľka československý rekordov v skoku do výšky
Hala – 186 cm
Vonku – 192 cm
Tomáš Medveď
Prezident klubu ligových kanonierov
Majster Slovenska 1998/1999
Víťaz Slovenského pohára 1995
103 – ligových gólov
Bývalý hráč FC Senec (2008), futbalový svetobežník, v slovenskej lige obliekol postupne dresy rekordných ôsmich klubov. Prvý ligový gól strelil v drese Dukly Banská Bystrica 21. augusta 1993 v stretnutí s Interom Bratislava (1:3). V sezóne 2004/2005 sa stal kráľom strelcov maďarskej ligy a najlepším cudzincom z krajín EÚ. Bol prvým slovenským futbalistom, ktorý hral v čínskej futbalovej lige.
V sprievodnom programe vystúpili:
RRC Hydrorock – Rock and roll
Ladies dance group – tanečná skupina
F´Dance - HIP-HOP
Základná umelecká škola – tanec
Big Street Project – ukážka parkúru
Crazy jump – švihadlá
Súkromná základná škola – akrobatické cvičenie chlapcov