Do práce na bicykli - 2017
9.6.2017

image002.jpg

 

Do Ministerstvom dopravy a výstavby SR vyhlásenej súťaže sa mesto Senec zapojilo po štvrtýkrát. Prihlásilo sa 61 účastníkov, ktorí vytvorili 18 tímov pochádzajúcich z nasledovných organizácií: Mesto Senec - 3 tímy, školy a škôlky - 8 tímov, DHL Logistics - 2 tímy,  Mestské kultúrne stredisko - 2 tímy,   Veolia Energia,  Dom Nezábudka a Internetové stavebniny po jednom tíme.

Súťažiaci najazdili 4 079,2 km a 1 812 jázd do práce a z práce na bicykli, čím Senec získal 39. miesto zo 74 samospráv v rámci celého Slovenska.

Tohoročné vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 7. júna 2017. Na pódium  pred MsKS vystúpil viceprimátor mesta Senec Dušan Badinský a národný cyklokoordinátor Ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Klučka, ktorý poznamenal, že Sencu patrí v rámci celého Slovenska absolútne prvenstvo, pretože bolo vždy prvým mestom, ktoré usporiadalo vyhodnotenie súťaže Do práce na bicykli. Odovzdania cien účastníkom súťaže sa zúčastnil aj Lukáš Cerovský, zástupca predajne Bike and City, ktorá venovala väčšinu cien do súťaže. Podujatie moderovala hovorkyňa primátora mesta Senec a šéfredaktorka mestských novín Senčan Martina Ostatníková.

Ocenení:

- Najlepším tímom, ktorý najazdil najviac kilometrov do práce a z práce na bicykli bol Tím XXXX zo Strednej odbornej školy, Kysucká 14. Celkovo najazdili  931,32 km do práce a z práce na bicykli - Jarmila Krasňanská,  Arpád Szigeti,  Mária Sebíňová a  Stanislav Miko. Získali údržbu bicykla pre každého účastníka tímu (cenu venovala predajňa   Bike and City, Pezinská  ulica č. 1 , Senec), veľkú fľašu šampanského a darčekovú tašku pre každého účastníka.

- Najlepším jednotlivcom, ktorý najazdil najviac kilometrov do práce a z práce na bicykli  bol Stanislav Miko, ktorý celkovo najazdil 508,86 km do práce a z práce na bicykli. Získal cyklistické doplnky (cenu venovala predajňa Bike and City) a fľašu šampanského.

- Najlepším tímom, ktorý najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce na bicykli bol Tím KULTI 1 z Mestského kultúrneho strediska, ktorý celkovo najazdil 195  jázd do práce a z práce na bicykli  - Alžbeta Ležáková, Béla Susla,  Jolana Zavadelová a Jozef Jankó. Získali údržbu bicykla pre každého účastníka tímu (cenu venovala predajňa Bike and City), veľké šampanské a darčekovú tašku pre každého účastníka.

- Najlepším jednotlivcom, ktorý najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce na bicykli  bol Jozef Jankó, ktorý celkovo najazdil  55 jázd do práce a z práce na bicykli. Získal cyklistické doplnky (cenu venovala predajňa Bike and City) a šampanské.

Bonusovú kategóriu cien vyžreboval národný cyklokoordinátor Peter Klučka spomedzi všetkých súťažiacich, ktorí absolvovali aspoň dve tretiny ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období alebo počas súťaže najazdili minimálne 500 kilometrov na bicykli. Päť súťažiacich, Jana Strešňáková, Katarína Brnová, Lucia Nemečková, Helena Černovičová a Štefan Doktor sa tešilo z poukážok do Salónu Wellnea v hodnote 20 € (poukážky venoval Salón Wellnea, Lichnerova č. 41, Senec).

Hlavnú cenu bicykel, venovanú predajňou  Bike and City, prisúdila šťastena Edite Poizlovej.

Organizátori sa poďakovali za účasť všetkým účastníkom súťaže, ktorí dostali symbolickú cenu - zámok a zvonček na bicykel a 2 lístky na Senecké leto.

 

Text a foto: VCs

Galéria obrázkov k článku