FOOTGOLF SENEC JE UŽ TROJNÁSOBNÝ VÍŤAZ SLOVENSKÉHO FOOTGOLFOVÉHO POHÁRA
20. 11. 2020

4 (1)1

Rok 2020 sa niesol nielen v znamení 5. výročia nášho klubu, ale zasiahla ho hlavne pandémia koronavírusu Covid-19, ktorá ovplyvnila aj šport nielen v našej krajine, ale i vo svete. Footgolf na Slovensku však vďaka výbornej organizácii Slovenskej Footgolfovej Asociácie (SFGA – www.sfga.sk), asi ako jediný šport na Slovensku zvládol túto situáciu a odohral plnohodnotnú sezónu so všetkými pred sezónou naplánovanými turnajmi. Sezóna však bola najrýchlejšia v histórii a bola veľmi nahustená. Celkovo 14 turnajov pod hlavičkou SFGA bolo odohraných od 6.6. do 27.9., z ktorých 4 boli organizované v spolupráci s klubom FootGolf Senec. Popritom sa hrali viaceré ďalšie súťaže organizované klubmi na Slovensku a naši hráči sa zúčastnili aj napriek súčasnej situácii pravidelných turnajov v Maďarsku, Českej republike a v Slovinsku. Všetkým hráčom a hráčkam patrí poďakovanie, že niekedy i na úkor svojich dovoleniek s rodinami, absolvovali počas daného obdobia takmer každý víkend turnaj a dôstojne reprezentovali nielen náš klub, partnerov, ale hlavne mesto Senec i Slovensko.

V spolupráci so SFGA sme zorganizovali turnaje Slovenskej Footgolfovej Tour (SVK TOUR) a pohára (SVK CUP), ale najmä nás teší, že sa prvýkrát v histórii na Slovensku, podarilo zorganizovať JUNIOR FOOTGOLF CUP. Až 75 detí, z ktorých väčšina bola z klubu MŠK Senec a Senec Football Academy, prevažne vo veku od 10 do 14 rokov, absolvovalo turnaj, ktorý ocenila aj Svetová footgolfová federácia (FIFG). Tento turnaj bol prvým na svete, kde sa ho podarilo zorganizovať v troch kategóriách a s live výsledkami. Rodičia, ktorí nemohli byť na turnaji pre pandemické opatrenia, mohli sledovať, ako sa darí ich deťom cez portál www.gscore.eu, na ktorom i náš klub propaguje našich partnerov. Veľká vďaka patrí aj takmer všetkým klubom na Slovensku, ktorých hráči nám pomohli so zaškolením detí do pravidiel footgolfu a sprevádzali každú skupinku – flight, počas celého turnaja.

Každým rokom je konkurencia na Slovensku veľmi vysoká a obhajovať najmä teamové výsledky je náročné. Veľmi nás teší, že ako prvý klub na Slovensku práve ten náš, vyhral už po tretíkrát SVK CUP, ktorého víťazom sa v hlavnej kategórii mužov stal Martin Šimončič, ktorý sa tento rok stal aj najúspešnejším hráčom klubu FootGolf Senec. Spolu s ním na pódiu skončil i Juraj Gubáni, ktorý obsadil bronzovú pozíciu. V SVK TOUR Martin obsadil pekné 3. miesto, keď si vymenil minuloročnú pozíciu s Jurajom Gubánim, ktorý tento rok skončil v tour na 4. mieste. V mužskej kategórii stabilné a veľmi dobré výkony podávali opäť najmä Peter Kluka a Marek Čechovič.

Výborné výsledky sme zaznamenali aj ďalších kategóriách. Skvelú sezónu mal aj náš senior Marek Vittek, ktorý bravúrne ovládol svoju kategóriu (1. miesto v SVK TOUR) a po prvej celej odohranej sezóne, sa už zaradil k špičke na Slovensku i v zahraničí. Svoj výborný štandard si stále drží Dana Bombalová, ktorá opäť obhájila pekné 3. miesto. Skvelé výkony podávali i naši amatéri – Viktor Žakovič, Peter Čapla a Giuseppe Rinzelli, ktorí boli pravidelne v tour i v pohári každé kolo na pódiu. V juniorskej kategórii nás úspešne reprezentovali počas sezóny najmä Alex Pochyba a Samko Bombala.

Veríme, že nová sezóna bude opäť úspešná. Držíme palce našim hráčom najmä na Majstrovstvách Sveta v Japonsku, ktoré boli preložené zo septembra na budúci rok a na Majstrovstvách Európy teamov, ktoré by sa mali tiež konať na konci budúceho roka, kde hráči Slovenska budú obhajovať bronzovú medailu z Anglicka.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí nám akokoľvek pomohli počas naozaj náročnej sezóny. V neposlednom rade Mestu Senec, ktoré sa snažíme, čo najlepšie reprezentovať nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Zdroj: FootGolf Senec

Videá a odkazy na výsledky /jednotlivé kategórie – možnosť rozkliknúť vo výsledkoch/: