Hasičské múzeum pri Mestskom múzeu v Senci bolo slávnostne otvorené
29. 6. 2021

2 (36).JPG

 

Kľúč od brány Hasičského múzea odovzdal primátor Dušan Badinský kaplánovi farnosti sv. Mikuláša v Senci Andrejovi Bošňákovi, aby vpustil do vnútra účastníkov slávnostného otvorenia vysunutej expozície Mestského múzea v Senci v budove vedľa sklenárstva na Krátkej ulici. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo 29. júna 2021, sa zúčastnili poslanci MsZ, pracovníci Mestského múzea, členovia realizačného tímu rekonštrukcie budovy a slávnostne nastúpení členovia DHZ Senec, Okresného veliteľstva DHZ a Hasičskej stanice v Senci.

Expozícii Hasičského múzea dominujú dve hasičské striekačky na štvorkolesovom podvozku. „Barborka“ bola vyrobená v roku 1935 v Žiline a je vo vlastníctve Dobrovoľného hasičského zboru Senec. Druhá striekačka bola vyrobená v roku 1890 v Budapešti a je majetkom obce Boldog, ktorá ju ochotne poskytla nášmu múzeu formou dlhodobej zápožičky. Výstava zachytáva bohatú históriu dobrovoľného hasičstva na území Senca a okolia. Zbierka obsahuje nielen vzácne kusy hasičskej techniky, ale aj hasičské uniformy, fotografie a dokumenty, ktoré vykresľujú rozvoj seneckého dobrovoľného hasičstva.    

Hasičské múzeum bude otvorené počas letnej turistickej sezóny od 1. júla do 31. augusta denne, okrem pondelka a nedele:

- utorok – od 10:00 do 16:00,

- streda, štvrtok, piatok – od 10:00 do 18:00,

- sobota – od 09:00 do 13:00.

V období od 1. septembra do 30. júna bude umožnené navštíviť Hasičské múzeum skupinám záujemcov po predchádzajúcom dohovore.

 

 

Galéria obrázkov k článku