Hektický koniec futbalovej sezóny v MŠK Senec
11. 7. 2017

02.jpg

Koniec sezóny 2016/2017 v MŠK Senec sa niesol v znamení osláv. Najprv mužstvo chlapcov narodených po 1.1.2004 pod vedením trénera Patrika Pomichala vyhralo 2. ligu mladších žiakov.

O tri dni neskôr, v sobotu 10.6. sa klubu za výdatnej podpory mesta Senec, BSK a BFZ podarilo po ročnej prestávke oprášiť Megaturnaj – medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj, tentoraz pod názvom MŠK Senec a jeho priatelia. Turnaja sa zúčastnilo 62 mužstiev z 35 klubov z Maďarska, Čiech a Slovenska. Celkom cez 1000 detí odohralo vyše 170 zápasov. Hralo sa v okolitých obciach Reca, Kráľová pri Senci, Veľký Biel a Báhoň, ale hlavný stan bol na NTC v Senci, kde v troch kategóriách U8, U9, a U11 hralo cez 500 detí. Turnaj otváral primátor mesta Senec Ing. Karol Kvál a vicežupanka BSK PhDr. Gabriella Németh. Tejto mega akcii sa nielen podarilo vdýchnuť nový život, ale ho aj preniesť do Senca. Výsledky Megaturnaja podľa kategórií:

U14: 1. MŠK Senec, 2. Domino Bratislava, 3. FŠ Róberta Hanka
U13: 1. MŠK Senec A, 2. MŠK Senec B, 3. Výber ObFZ mesto
U12: 1. Výber ObFZ mesto, 2. Domino, 3. FKM Karlova Ves
U11: 1. FK Pohronie, 2. Výber ObFZ mesto, 3. ObFZ vidiek
U10: 1. FK Tomášov, 2. Meteor Praha (ČR,) 3. FK Ivanka pri Dunaji
U9 : 1. ŠK Vrakuňa, 2. Inter Bratislava, 3. FC Komárom (M)
U8 : 1. ŠK Kalinkovo, 2. FKP Dúbravka, 3. FK Rača


Hneď na druhý deň sa pokračovalo v oslavách, pretože muži MŠK Senec remízou v poslednom domácom zápase proti Hamuliakovu potvrdili svoje prvé miesto v 6. lige a už v prvom roku svojho pôsobenia postupujú do piatej ligy. Mužstvo viedol tréner Andrej Štellár, pomáhali mu na striedačke Michal Szabadoš a Vladimír Mikulášik, vedúcim mužstva bol Ján Neszméry. Mužstvo bolo vyskladané výhradne z bývalých hráčov Senca, ktorí majú silný vzťah k tomuto mestu. Ten potvrdili aj tým, že všetci hrali zadarmo! Treba všetkým za odvedenú prácu poďakovať, ale ako
povedal predseda klubu MŠK Senec Ľudovít Szabo, toto prvenstvo je len prvým krôčikom na ceste za vyššími cieľmi. A tak už 10. júla sa muži stretávajú pod vedením nového trénera Petra Vencela, aby v ďalšom ročníku 2017/2018 pokračovali v nastúpenom trende a opäť sa posunuli o súťaž vyššie. Cieľ vyhrať svoje súťaže stojí aj pred mužstvami  dorastu a starších žiakov. Pri mladších žiakoch, prípravkároch a pusinkách je dôležitejšie ako výsledok naučiť ich základom hry zvanej futbal, disciplíne a vzťahu ku kolektívu.

Dušan Badinský, MŠK Senec

Galéria obrázkov k článku