HLASUJME ZA SENECKÉ PROJEKTY
6.8.2018

Snímka.JPG

 

Pomôžte získať finančné prostriedky cez Participatívny rozpočet Bratislavského Samosprávneho Kraja. Podporte svojim hlasom senecké projekty. PROJEKT: ZO SENCA DO 

PROJEKT: ZO SENCA DO VESMÍRU

Miesto realizácie: Základna škola s VJM Alberta Molnára Szencziho v Senci

Žiadateľ: SOLAR Hvezdáreň Senec

Typ projektu: voľnočasové aktivity

Požadovaná dotácia:  4.800 €

Celkový rozpočet projektu: 4.800 €

Občianske združenie SOLAR Hvezdáreň Senec v minulom roku spustilo do prevádzky nafukovacie planetárium s najvyšším rozlíšením na Slovensku. V planetáriu je možné okrem simulovania nočnej oblohy premietať špeciálne náučné filmy so širokým tematickým spektrom.

V rámci projektu „Zo Senca do vesmíru“ chceme financovať zakúpenie licencie na premietanie vzdelávacieho filmu: „Neuveriteľné planéty“ z produkcie Hvezdárne a planetária v Brne a zrealizovať jeho predabovanie do slovenského jazyka.

PROJEKT: …JA SOM TIEŽ SENEC

Miesto realizácie: Senec

Žiadateľ: Martin Lettrich, akademický sochár

Typ projektu: voľnočasové aktivity

Požadovaná dotácia:  5.000 €

Celkový rozpočet projektu: 5.000 €

Senčania v každodennom zhone strácajú spätosť so svojim mestom, nežijú jeho problémami a pred zhoršujúcimi sa medziľudskými vzťahmi sa uzatvárajú za svoj plot. Senec má však i obyvateľov, ktorí sú otvorení, ktorým to prekáža.

Tento projekt si kladie za cieľ, aktivizovať spoluobčanov, zvýšiť spolupatričnosť , spoznať nových susedov a preukázať hrdosť na svoje mesto. Plánujem vo všetkých dostupných periodikách zverejniť výzvu, že hľadám tých, ktorí majú záujem potvrdiť puto so Sencom -svojim mestom.

Záujemcom vezmem pomocou modelovacej hliny odtlačok ruky, chodidla, časti tváre, zakomponujem do neho ich podpis, urobím formu. Vytvorím odliatky z umelého kameňa (zmiešaním epoxydu a kamennej drte) a z týchto dielčich reliéfov vyskladám sochu-objekt.

Vzniknutý pamätník po dohovore s BSK osadím na vhodnom mieste v centre Senca, napríklad pri gymnáziu. Každý, kto sa zúčastní tohto hepeningu, takto bude mať na Lichnerovej ulici svoju nezameniteľnú a trvanlivú stopu, ktorá  pretrvá.ESMÍRU

Hlasovať môžete na stránke: https://rozhodni-bsk.sk/senec/

Váš hlas je potrebné potvrdiť cez zaslaný email.
 

Galéria obrázkov k článku