Jazykohranie 2019
31. 5. 2019

1 (6).JPG

 

Tretí ročník jazykového festivalu pre deti Jazykohranie sa konal v piatok 31. mája 2019 na námestí 1. mája a takmer vo všetkých priestoroch MsKS od vestibulu na prízemí cez kinosálu a knižnice na prvom poschodí až po Labyrint na druhom poschodí. Riaditeľ jazykovej agentúry Andantino Ján Sarňák otvoril Jazykohranie a pozval na pódium partnerov a podporovateľov podujatia, medzi nimi aj primátora mesta Senec Dušana Badinského.

Pozvanie Jazykovej školy Andantino na toto podujatie prijali senecké škôlky, základné školy a gymnázium. Na predškolákov, prvákov a druhákov čakala na námestí Aréna jazykov s jazykovými hrami, pri ktorých sa mohli predviesť vo svojich znalostiach, šikovnosti, ale aj naučiť sa nové výrazy a slovíčka. V MsKS prebiehala medziškolská súťaž, ktorá pozostávala z jazykových hier,  vedomostného kvízu a prezentácie projektov žiakov ZŠ Tajovského, ZŠ Mlynská a Gymnázia Antona Bernoláka. Porotu tvorili konzul veľvyslanectva Spojených štátov amerických Mathew Pierson, druhý sekretár politického oddelenia ambasády Veľkej Británie a Severného Írska Leslie Hayler a riaditeľ spoločnosti PERI Radoslav Kopka. Súťažné tímy museli preukázať schopnosť komunikovať a prezentovať sa i svoje vedomosti v cudzích jazykoch. Víťazom sa stal tím Gymnázia Antona Bernoláka. Získali pre svoju školu hlavnú cenu, ktorou je neobmedzená licencia on-line slovníku balíčka Profi pre jeden vybraný jazyk od vydavateľstva Lingea.

V priestoroch MsKS paralelne prebiehali aj workshopy vydavateľstva Klett, vydavateľstva Lingea, OZ Vlcata.sk, organizácie YFU Slovensko a výstavka vydavateľstva Raabe.

www.jazykohranie.sk, https://www.facebook.com/Jazykohranie-204944446687954/?ref=bookmarks

 

 

Galéria obrázkov k článku