Medzinárodný deň bez áut
22.9.2017

image002.jpg

 

Mesto Senec podporuje udržateľnú mestskú mobilitu zapojením sa do kampane  Európsky týždeň mobility, ktorý sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre  prepravu  alternatívy osobných motorových vozidiel. Témou Európskeho týždňa  mobility 2017 je „Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“.  Mesto Senec sa do tejto kampane zapojilo organizovaním aktivít 22. septembra 2017. Tento deň je známy aj ako Medzinárodný deň bez áut. Cieľom kampane je obmedziť používanie osobných áut, propagovať výhody ekologických spôsobov dopravy a upozorniť na negatívne dôsledky automobilovej dopravy na životné prostredie i ľudské zdravie.

Na Lichnerovej ulici od 14,00 do 18,00 hodiny sa Senčania  mohli dozvedieť zaujímavé informácie týkajúce sa elektromobility a mohli otestovať rôzne ekologické dopravné prostriedky na elektrický pohon ako elektroskútre, elektrobicykle, elektrokolobežky. Staticky bol prezentovaný e-Gof  a tri vozidlá od výrobcu úžitkových elektromobilov Club Car. Predstavený bol aj študentský projekt elektromobilu, e-vozidlo EDISON, ktoré bolo vyvinuté tímom profesorov, študentov a doktorandov Žilinskej univerzity. Akcie sa zúčastnilo aj spoločnosť Zeroemission, ktorá prezentovala nabíjacie stanice vhodné nielen pre spoločnosti, ale aj do domácností.

Prostredníctvom Regionálnej rozvojovej agentúry Senec – Pezinok sa naše mesto zapojilo do medzinárodného projektu eGUTS. V rámci tohto projektu budú v roku 2018 v Senci nainštalované a testované elektrické nabíjacie stanice, ktoré prispejú k rozvoju elektromobility v našom meste aj v širšom regióne.

 

Galéria obrázkov k článku