Na zamrznutých cestách radšej opatrne
12. 1. 2021

Zima

 

Zima dorazila v plnej sile a teploty pod nulou, sneženie či šmykľavé cesty, s tým sa budeme stretávať najbližšie dni takmer každé ráno. Obzvlášť opatrní by mali byť najmä vodiči, ktorých na cestách môžu prekvapiť nečakané zimné nástrahy. V mnohých prípadoch stačí iba chvíľa nepozornosti alebo krátke zaváhanie a nehoda je na svete.

Okresný dopravný inšpektorát v Senci aj v minulom roku zaznamenal viacero dopravných nehôd, ku ktorým prišlo v dôsledku nepriaznivého počasia či klzkej vozovky. Preto si dovoľujeme upozorniť vodičov, aby si pred jazdou skontrolovali technický stav vozidla, funkčnosť osvetlenia a pre dobrú viditeľnosť odhrňte z celého auta sneh a zoškriabte ľad zo všetkých okien. Pred cestou si vždy urobte časovú rezervu. Tým, že sa ponáhľate, iba zvyšujete šancu, že sa stanete účastníkom dopravnej nehody. Veľmi dôležité sú zimné pneumatiky. Ak ste doteraz váhali a čakali na väčšiu dávku snehu, neriskujte a určite prezujte letné pneumatiky za zimné.

Dopravní policajti sa v týchto dňoch zameriavajú aj na kontrolu technickej spôsobilosti vozidiel, stavu pneumatík a ich používanie v zimnom období ako i na stav pozemných a cestných komunikácií.

Situácia na cestách sa rýchlo mení, preto buďte opatrní, zbytočne neriskujte a PRISPÔSOBTE RÝCHLOSŤ JAZDY SVOJIM SCHOPNOSTIAM.

Úlohou polície je pomáhať a chrániť, no každý jeden účastník cestnej premávky by mal prispieť svojim zodpovedným správaním. Veď život máme len jeden.

ORPZ v Senci

(obrázky sú ilustračné)


 

Galéria obrázkov k článku