Nezabudni na mňa v aute
29. 7. 2020

110245984_974285549660642_1710570424504266989_n.jpg

 

Riziko ponechania dieťaťa v aute v období horúčav pripomenie vodičom kampaň „Nezabudni na mňa v aute“, ktorá je tento rok zameraná aj na ochranu našich štvornohých miláčikov.
Nepozornosť, hektický spôsob života. Aj to sú dôvody, pre ktoré môžu rodičia nechtiac ohroziť svoje deti či domáce zvieratá tým, že ich zabudnú v rozhorúčenom aute. Preto preventistka Okresného riaditeľstva Policajného Zboru v Senci rozdáva počas leta vodičom motorových vozidiel osviežovače vzduchu s mottom kampane a zároveň ich poučí, ako predísť nešťastiu.
Vodičom pripomíname, že teplota sa v letných mesiacoch vo vozidle zaparkovanom na priamom slnku dokáže veľmi rýchlo vyšplhať až na 50 stupňov Celzia, a preto je maximálne nezodpovedné, aby rodičia nechávali deti v uzavretom vozidle. Taktiež je chybou myslieť si, že ponechaním psa v aute zaparkovanom v tieni s pootvoreným okienkom pri teplote vonkajšieho prostredia okolo 30?C, predídeme prehriatiu zvieraťa.
V tejto súvislosti polícia apeluje na občanov, aby v prípade, keď spozorujú dieťa či zviera zabudnuté v zaparkovanom v aute, zabezpečili prítomnosť majiteľa vozidla, napríklad v nákupnom centre ho vyhlásili cez informačný stánok alebo cez SBS službu. Ak si neviete sami poradiť, odporúčame zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde Vám bude okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.

 

 

Galéria obrázkov k článku