Od 22.2.2021 sa Senec dostáva do III. stupňa COVID automatu
17. 2. 2021

Covid automat

 

Vláda SR na svojom stredajšom online rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti s účinnosťou od pondelka (22. 2.). V treťom stupni sa podľa tohto rozdelenia nachádza aj mesto Senec.

Na základe týchto informácii mesto zodpovedne prehodnotilo riziká spojené s prevádzkou škôl a školských zariadení zriadených.

Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Senec budú od 22. do 26. februára 2021 pokračovať v prezenčnej forme vyučovania na prvom stupni za dodržania všetkých epidemických opatrení. Podobne aj šesť materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Senec od pondelka pokračujú v prevádzke.

Snahou zriaďovateľa je umožniť žiakom prístup k prezenčnej forme vyučovania minimálne do jarných prázdnin bez prerušenia. Pokiaľ sa v niektorom z dotknutých školských zariadení vyskytne pozitívna osoba, bude škola alebo školské zariadenie lokálne riešiť karanténu dotknutých a ich najbližších kontaktov.

Vzhľadom na neustále vysokú mieru pozitívnych občanov mesta Senec, počas jarných prázdnin zostanú základné a materské školy z preventívnych dôvodov zatvorené. To znamená, že v tom čase nebude zriadená „jarná škola“ a materské školy budú mať prerušenú prevádzku.

Opätovné otvorenie všetkých škôl a školských zariadení je plánované po jarných prázdninách a to od 8.3.2021, za predpokladu, že nám to pandemická situácia umožní.

Galéria obrázkov k článku