Olympijský deň seneckých škôl
18. 6. 2021

1 (2).JPG

 

Celosvetová pandémia zapríčinila, že XXXII. Olympijské hry v Tokio sa uskutočnia s ročným oneskorením od 23. júla do 8. augusta 2021.

Púť tokijskej olympijskej štafety po Japonsku odštartovala 25. marca vo Fukušime. Slovenský olympijský a športový výbor sa symbolicky pripojil k  posolstvu olympijského ohňa v podobe série aktivít pre deti a mládež pod názvom Virtuálna štafeta „Pripravení na Tokio“. Senecké školy sa zúčastnili na webinároch, žiaci základných škôl riešili Olympijsky kvíz, do výtvarnej súťaže a tvorby Olympijských pohľadníc sa zapojili deti materských i základných škôl a na Olympijský deň #OlympicDay každá škola si pripravila originálnu aktivitu za ktoré je možné hlasovať na www.senec.hlasobcanov.sk .  

Primátor Dušan Badinský zapálil Olympijský oheň 17. júna 2021 pred Mestským kultúrnym strediskom. Začal sa Olympijský deň seneckých základných a materských škôl. Olympijskú pochodeň s Olympijskou vlajkou niesli žiaci materských a základných škôl na školy z ktorých sa športovci vybrali do športového areálu Slávia, aby predviedli svoj program.

Školskú mládež už očakávalo na Slávii vedenie mesta, učitelia a riaditelia škôl, seniori a exkluzívny hosť Martina Kohlová, reprezentantka Slovenska v rýchlostnej kanoistike na olympijských hrách v Pekingu, Londýne a Riu, majiteľka troch medailí z majstrovstiev sveta v kategórii K-2 na 200 metrov a viacero cenných kovov z európskych šampionátov.

Športovcom a hosťom sa prihovoril primátor Dušan Badinský aj Martina Kohlová. Hymnu Slovenska zaspieval Daniel Žiak z MŠ Fándlyho a za melódie olympijskej hymny  bola vztýčená olympijská vlajka.

V úvode si ocenení olympijskej výtvarnej súťaže prevzali diplomy z rúk primátora. Emília Šiková získala 2. miesto a Olívia Kosieradzka 3. miesto v celoslovenskom kole súťaže. Ich diela pôjdu so slovenskými olympionikmi do Tokia a budú súčasťou výzdoby slovenského olympijského domu. Všetky práce budú vystavené v Parku oddychu.

V hlavnom programe sa striedali materské, základné a stredné školy, ktorých žiaci predviedli svoje pohybové aj tanečné zostavy. Olympijský deň sa skončil vypustením balónov, ako symbolický odkaz  slovenským olympionikom, že im držíme palce v Tokiu.

 

Galéria obrázkov k článku