Pohár Slnečných jazier Senec - VI. ročník medzinárodnej súťaže v zimnom plávaní
21. 3. 2017

Už šiestykrát si zmerali sily slovenskí a českí zimní plavci na Slnečných jazerách v Senci. Pohár Slnečných jazier Senec je súčasťou seriálu Českého poháru v zimnom plávaní, ktorý prebieha v Českej republike od októbra 2016 do polovice apríla 2017. V sobotu 18. marca 2017 bola teplota vzduchu +8,5°C a teplota vody +8,7°C. Silný nárazový vietor hnal nepríjemné vlny na hladine jazera, čo bolo spestrené aj niekoľkými prehánkami počas popoludnia. Nepriazeň počasia vôbec nemal vplyv na náladu zimných plavcov, čomu prispel aj výborný guláš, ktorý sa podával na pódiu pri reštaurácii Lobster. Usporiadateľ súťaže, SPORT Club Senec - Senecké ľadové medvede, privítal 135 zimných plavcov pochádzajúcich z deviatich slovenských a z dvanástich českých klubov zimného plávania, ktorí pretekali na tratiach: 100, 250, 500, 750, 1000 metrov. Riaditeľ súťaže Vladimír Lysičan spolu s predsedom komisie športu MsZ Jurajom Gubánim, otvorili turnaj o 13:00. Na zdravie a bezpečnosť plavcov dozerala MUDr. Barbora Filipová a dvaja záchranári tvoriaci posádku sanitky DM Resustic Slovakia. Na vode hliadkoval motorový čln PICCARD Senec s dvoma potápačmi. Slovenskí zimní plavci aj toho roku získali medailové umiestnenia: 2 zlaté, 2 strieborné a 4 bronzové medaily. Najúspešnejší bol reprezentant SPORT CLUB Senec - Senecké ľadové medvede Pavol Hrnčiar, ktorý triumfoval na 100 aj na 250 metrovej trati.