Senecká folklórna rodina už má svoj domov
14. 9. 2022

6.JPG

 

Vedenie nášho mesta a poslanci mestského zastupiteľstva sa dnes zišli v pivničných miestnostiach Mestského kultúrneho strediska, ktoré dlhé roky chátrali, avšak od marca do konca augusta prešli radikálnou premenou.

Cez nenápadný vchod na pravej strane budovy sa dostávame do unikátnych priestorov Folklórnej tanečnej sály, ktoré svojou originalitou a remeselným spracovaním by sa mohli zrovnávať s estetickou kvalitou oddelenia odbornej literatúry Mestskej knižnice.

Svoje zázemie tu našli detské a mládežnícke folklórne súbory Slnečnica a Möggyes, ktoré sa venujú ľudovému tanečnému umeniu na vysokej úrovni. Vedúci DFS Slnečnica Juraj Kosztolányi a vedúci DFS Möggyes Gábor Strešňák predstavili kroje aj ukážky tanečných choreografií, ktorými oba súbory žnú úspechy na svojich vystúpeniach. 

Primátor Dušan Badinský symbolicky odovzdal kľúče vedúcim súborov od Folklórnej tanečnej sály. Vo svojom príhovore sa poďakoval riaditeľovi MsKS Senec Petrovi Szabovi za zveľadenie budovy a rozšírenie jej funkcie, poslancom za jednoznačnú podporu projektu a v neposlednom rade autorovi projektu Richardovi Pauerovi aj  firme ATYP-STAV Plus spol. s r.o. za vysokú kvalitu realizácie rekonštrukcie.

Galéria obrázkov k článku