Senecké Trojkráľové kúpanie láka čoraz viac otužilcov
6. 1. 2020

1.JPG

 

22. ročník Trojkráľového kúpania sa konal 6. januára 2020 na pláži pod Hotelom Zátoka. Terasy a všetky voľné priestory v okolí hotela zaplnili diváci, ktorých zabávali tanečnými kreáciami dievčatá z F’ dance Center, Martin Harich so svojimi hitmi aj z vlastnej tvorby a Mirka Belancová a Martin Macko skladbami z muzikálu Snehová Kráľovná. Podujatie moderoval Ferdo Kovács.

Záujem o senecké Trojkráľové kúpanie z roka na rok rastie. Počet plavcov opäť výrazne stúpol z minuloročných 178 na 252. Počet dám narástol zo 42 na 65 dám, z ktorých najmladšia mala len 8 rokov.

Počasie bolo ideálne. Pláž po celú dobu zalievali žiarivé slnečné lúče, pričom teplota vzduchu, rovnako ako teplota vody, bola +2,5°C.

Umelcov na pódiu vystriedali viceprimátor mesta Senec Juraj Gubáni, predseda oddielu ľadových medveďov Sport Club Senec Vladimír Lysičan a Andrea Ostrihoňová, podpredsedníčka združenia Ľadové Medvede Bratislava, aby pozdravili otužilcov a všetkých prítomných, ktorí sa na pláži zišli v tento sviatočný deň. Otužilcov priviedli na pláž traja králi o 14:00. Pred tým, než sa ponorili do vĺn Slnečných jazier, si zaspievali hymnu otužilcov, ktorú zložil operný spevák Martin Babjak.

Časomiera im začala odpočítavať limit dvadsaťdva minút, maximálny prípustný čas pobytu v studenej vode. Plavci postupne vychádzali z vody príjemne posilnení endorfínmi. Podujatie sa však ešte neskončilo. Pre divákov bolo pripravené tradičné chutné občerstvenie a výborný čaj na zahriatie.

Text a foto: VCs

Galéria obrázkov k článku