Športovec roka 2017
1.3.2018

image002.jpg

 

Prestížnou spoločenskou udalosťou roka je vyhlásenie najlepších športovcov mesta Senec.  Mená najlepších za rok 2017 sme sa dozvedeli v podvečer 28. februára 2018 v kinosále MsKS. Galaprogram už piatykrát moderoval bývalý hráč Manchester City, v súčasnosti športový komentátor Filip Mentel. Odovzdávanie cien sa odohrávalo v rámci pútavého galaprogramu, pozostávajúceho hlavne z tanečných vystúpení rôzneho žánru v podaní DreamDancers, tanečného súboru Setas, či BigStreetProject, ale zaznela aj Hymna malých basketbalistov - BK Gabko.

Na odovzdávaní cien sa podieľalo celé vedenie mesta, poslanci MsZ, členovia Komisie športu MsZ a tradične aj osobnosti slovenského športu. Tohoročnými hosťami boli Libor Charfreitag – bývalý reprezentant Slovenska, Majstrer Európy v atletike (hod kladivom) a PhDr. Michal Kopčan – mentálny coach, ktorý spolupracuje so športovými osobnosťami, ako  Zdeno Chára, Marián Gáborík a Martin Ševela.

 

Športovec roka 2017 – jednotlivci bez určenia poradia

1.

SPARTAK US FIGHTGYM, Trnava

Karol Ryšavý

 

Reprezentant SR – počet štartov 1

Účasť na ME – 3. miesto

Majster Slovenska SUK vo váhe 77 kg

Záujmy okrem športu: rodina a trénovanie detí

Bojové zápasenie MMA

Tréner: Attila Vegh

2.

ŠK BEST FITNESS SENEC

Martin Sitár

 

ME–EUROPEAN JIU-JITSU NO-G IBJJF Championship – Rím Taliansko –

 3.miesto,

Rome International Open IBJJF Championship – 3. miesto

VOC – Viedeň Rakúsko – 1. miesto

SAI STORM – Martin Slovensko muži od 94,5 kg – 3. miesto

Modrý opasok

Ostatné záujmy okrem športu:

Šport a rodina

GRAPPLING

JIU-JITSU

Tréner: Martin Minár

3.

AIKIDO KLUB SENEC

Luboš Benkovský

 

Na medzinárodnom Aikido sústredení v Ankare (Turecko) ako jediný spomedzi kandidátov zo 16 krajín Európy a Ázie úspešne zložil skúšku 1. DAN Aikido. Úspech je o to významnejší, že ho dosiahol vo svojom veku takmer 60 rokov a výkonom aj technikou vysoko prevyšoval ostatných .

Aikido

Inštruktor:

Richard Kováč

4.

Armwrestling Senec

Ladislav Hervay

 

Reprezentant SR: - 3 štarty

Majstrovstvá sveta ĽR 90 kg – 3. miesto

24. Senecká ruka World Cup ĽR 95 kg – 1. miesto

25. Majstrovstvá Slovenska ĽR nad 100 kg – 1.miesto, PR – 2. miesto

Pretláčanie rukou

Tréner: bez trénera

5.

STK TP Para

Gabriel Csémy

 

 

Majstrovstvá Slovenska kategória TT6 – 1. Miesto

Majstrovstvá Slovenska  tímov bez rozdielu postihnutia – 3. miesto

Majstrovstvá sveta tímov - Bratislava v kategórii TT6 – 7. miesto

Majstrovstvá Európy – Slovinsko kategória TT7 – 3. miesto

Hungarian Open – Eger –súťaž tímov – 2. miesto

Stolný tenis TP


6.

KK Slovšport Trnava

Pavol Bitto

 

Reprezentant

Majstrovstvá sveta  Tenerife

Svetový pohár OKINAVA – kategória do 84 kg – 7. miesto (z celkového počtu 51 účastníkov)

Majstrovstvá Slovenska seniorov  - kategória do 84 kg – 1. miesto

Svetový pohár Hradec Králové – kategória do 84 kg – 1. miesto

Grand Prix Ostrava  bez rozdielu hmotnosti – 1. Miesto

Karate

Tréner:

Boris Zvolenský, Renáta Gašparovičová

7.

SPORT CLUB Senec

 

Michal Kovács

 

4th World  Meeting  of  young  finswimmers – 3. Miesto – 200BF

MSR – 3. Miesto – 50 PP, 3. Miesto – 100BF

Liga mládeže – 2 x 1. miesto, 1 x 2. miesto, 9 x 3. miesto

Európsky pohár juniorov – 8.miesto – 200BF

Plutvové plávanie

Tréner: Martina Szabová

8.

SPORT

 CLUB SENEC

Adrián Gábriš

 

Reprezentant SR

Účasť vo finále Svetového pohára v plutvovom plávaní – 13. miesto, 16. miesto

Účasť na seriály svetového pohára v plutvovom plávaní – EGER, Lighano, Olscin

MSR v plutvovom plávaní, MSR v hádzanej

Najlepší strelec v považskej lige v hádzanej – 296 gólov

Ostatné záujmy okrem športu : Počítač, fotenie

Plutvové plávanie

Tréner: Martina Szabová

Hádzaná

Tréner: František Gábriš

 

9.

MAC Rača

Lukáš Dóka

 

Majstrovstvá sveta v behu do vrchu na 5 km do 17 rokov (Gagliano del Capo – Taliansko) – 50. miesto

Kvalifikácia MS v Paríži cezpoľný beh na 5 km – 2.miesto

Medzištátne stretnutie 4 krajín v Miškolci, Maďarsko 3 km – 5.miesto

Medzinárodný beh na 3,2 km Pama, Rakúsko – 1.miesto

Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na 3 km dráha – 3. miesto

Majstrovstvá Slovenskej republiky Beh nočnou Šaľou na 10 km – 5.miesto

Beh okolo Slovnaftu Bratislava 2017 4 km – 1. miesto

Telekom night Run Bratislava 2017 10 km – 1. miesto

Beh pre beh Bernolákovo 2017 4,2 km – 1.miesto

Retro Run Bratislava 2017 5 km – 2. Miesto

Pomle Run Šamorín 2017 5 km, Beh zdravia Čierna Voda 2017 3 km – 1. miesto

Beh

10.

Taekwon-Do P.T.F. Senec

Michal Kalina

Otvorené majstrovstvá SR v Taekwon – Do:

3. miesto disciplína sparing /voľný súboj/

3. miesto disciplína pattern tul /zostavy/

3. miesto disciplína pattern tul/zostavy/ - team

Ostatné záujmy okrem športu: cudzie jazyky, čítanie kníh

Taekwon-Do

Tréner: Tibor Labuda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Športovec roka 2017 – skokan roka

1.

Armwrestling Senec

Barbara Ajpeková

MS juniorov do 18 rokov – PR do 60 kg – 2. miesto

ME juniorov do 18 rokov – PR do 60 kg - 3. miesto

24. Senecká ruka World Cup, U18 PR 60 kg – 1. miesto

Sokol Maric World Cup U18, Open – 1. miesto

 

Pretláčanie rukou

Tréner: Lucia Debnárová

Razantný nástup medzi svetovú špičku v juniorských kategóriach pri účasti na týchto podujatiach. Zodpovedný prístup, tvrdý tréning a odhodlanie zdobia túto mladú športovkyňu

Doba aktívného športovania:   2 roky

4.

BK Gabko Senec

Matej Koza

 

Najlepší strelec turnaja BasketKo Senec  2017 (účasť 6 tímov) – celkový počet dosiahnutých bodov – 72 bodov

 

Patrí medzi opory tímu a v priemere už aj vo svojom veku dáva 16 bodov na zápas v kategórii mladší mini

Basketbal

Tréner:

Gabika Rebrošová,

 

Napriek svojmu veku tvrdo pracuje na svojom zdokonaľovaní sa. V tréningu i v zápasoch je vzorom húževnatosti, vytrvalosti. Patrí medzi opory teamu a jeho body dopomáhajú ku kvalitným výsledkom. Ocenenie bude pre neho obrovská motivácia.

 

Športovec roka 2017 – športové kolektívy

 1.

MŠK Senec

Kolektív hráčov kategórie mladší žiaci (ročník narodenia po 1.1.2004)-počet hráčov 22

Víťaz súťaže 2. Ligy MZRL

Futbal

Tréner:  Patrik Pomichal

2.

VK GAB Senec

Kolektív žien  VK GAB Senec – počet 12 hráčiek

Víťaz – II. Ligy ženy

Volejbal

Tréner: Veronika Tomšíková

3.

STK TP PARA

Kolektív STK TP PARA – Gabriel Csémy, Alexander Nagy, Miroslav Jambor

Majstrovstvá Slovenska  tímov bez rozdielu postihnutia – 3. miesto

Majstrovstvá sveta tímov v kategórii TT6 – 7. miesto

Majstrovstvá Európy kategória TT7 – 3. miesto

Stolný tenis TP

 

Športovec roka 2017 – zaslúžilý funkcionár

1.

SPORT CENTRUM Senec

Karate

Florián Horváth

Zaslúžilý tréner roka – dlhoročná trénerská práca s deťmi a mládežou od roku 1990

Dlhoročné vedenie Sport Centrum Senec so zameraním na karate od jeho založenia  - 1993. Pod jeho vedení dosiahlo významné medzinárodné, republikové aj regionálne umiestnenia

 

Športovec roka 2017 – ocenenie za aktívnu činnosť v športe pri príležitosti životného jubilea

1.

MŠK Senec

Futbal

Eleonóra Bordácsová

Zaslúžilý funkcionár - dlhoročná hlásateľka na zápasoch Senca, SFZ, a BFZ

Rodáčka Senca pri príležitosti životného jubilea

2.

ŠK GAFUGA

Futbal

Juraj Buček

Zaslúžilý športovec – doteraz aktívny – futbal, ligový brankár, usporiadateľ  na zápasoch

Pri príležitosti životného jubilea 

 

3.

MONTOSTROJ

POĽNOHOSPODÁR

SFM SENEC

Futbal

Ján Janko

Zaslúžilý funkcionár – dlhoročný funkcionár, sponzor, podporovateľ

Pri príležitosti životného jubilea, senecký rodák, celoživotný prínos pre šport v meste

4.

MŠK Senec

Futbal

Ján „Fidel“ Neszméry

Zaslúžilý funkcionár – dobrovoľníctvo pri podpore návratu  mužov MŠK Senec  na bývalé futbalové pozície

Celý život zasvätil futbalu, najskôr ako hráč, neskôr ako funkcionár. Ocenenie pri príležitosti životného

5.

MŠK Senec

Futbal

Dušan Badinský

Zaslúžilý športovec a funkcionár – športový nadšenec, funkcionár tréner

Pri príležitosti životného jubilea  za aktívny prínos pre šport v meste

 

Športovec roka 2017 – internetové hlasovanie Najvyšší absolútny počet hlasov

KK Slovšport Trnava

Pavol Bitto – karate

 

Počet hlasov : 261

 

 

Športovec roka 2017 -  Absolútny víťaz

Armwrestling Senec

Lucia Debnárová

 

Reprezentant SR – 4 štarty

Majstrovstvá sveta ĽR 65 kg – 3. miesto

24. Senecká ruka World Cup ĽR, PR 60 kg – 1. miesto

Zloty Tur World Cup ĽR 65 kg – 3. miesto

Sokol Maric World Cup ĽR 70 kg – 1. miesto

Sokol Maric World Cup PR 70 kg – 2. miesto

25. Majstrovstvá Slovenska nad 60 kg – 2. miesto

Pretláčanie rukov

Tréner:

Dursun Onder

 

Športovec roka 2017 - Cena primátora

DG Sport Compétition

(Belgicko)

Matej Homola

Svetový šampionát TCR International Series 2017

Pole position (1. Miesto v kvalifikácii) – Bahrain

Pole position – Salzburg  (Rakúsko)

Salzburg (Rakúsko) – 2. miesto

Oschersleben (Nemecko) – 2. miesto

Pole position -  Buriram (Thajsko)

Národný šampionát TCT Benelux 2017

Pole position – Spa-Francorchamps (Belgicko)

SPA-Francorchamps (Belgicko) – 1.miesto

Motošport

 


 

HOSTIA

Libor Charfreitag – bývalý reprezentant Slovenska v atletike – hod kladivom

Majstrovstvá Europy v atletike Barcelona – 2010 – 1. Miesto

Majstrovstvá Sveta v atletike Osaka – 2007 – 3. miesto

Letné olympijske hry Peking – 2008 – Finále

 

PhDr. Michal Kopčan – mentálny coach

spolupráca so športovcami – Zdeno Chára, Marián Gáborík, Martin Ševela

 

Galéria obrázkov k článku