Video-koncert pre našich starkých od žiakov ZUŠ
26. 10. 2020

1 (5).jpg

 

Žiaci spolu s pedagógmi ZUŠ vytvorili unikátny video pozdrav pre našich starých a prastarých rodičov! Október je tradične mesiac venovaný starším. Každoročne žiaci našej Základnej umeleckej školy chodievajú do domov seniorov urobiť krátky program.

Tento rok to však nejde, nemôžeme sa vidieť nielen so seniormi z domovov, ale mnohí ani so starými rodičmi, ktorí patria do našich životov. Výučba je veľmi oklieštená, preto kreatívni a šikovní pedagógovia musia hľadať spôsoby, ako byť v kontakte so svojimi žiakmi a odovzdať im vedomosti a lásku k umeniu.

Pedagógovia sa preto rozhodli natočiť malý video-koncert pre všetkých starých rodičov, pre starších občanov nielen tých našich v Senci, ale vďaka internetu sa môže tento malý umelecký pozdrav dostať kamkoľvek na svete. ,,Chceli sme, aby starkí vedeli, že na nich myslíme a chýbajú nám,“ povedala pani učiteľka Kolejáková z Literárno-dramatického odboru. Žiaci aj pedagógovia sa snažili veselými veršami  či kresbami rozveseliť, ale aj priniesť kúsok umenia k Vám domov!

Video celé natočil a zostrihal pán učiteľ Vojtech Koleják z LDO, ktorý spolu so Zuzanou Kolejákovou pripravili aj krátke prednesy a želania, kresby s deťmi pripravili pedagogičky výtvarného odboru Valéria Tittlová, Andrea Černá a Andrea Jacevičová, choreografiu s tanečníčkou Máriou Konuchovou naskúšal tanečný pedagóg Daniel Pomichal a hudbu pripravil pán učiteľ Štefan Virág so žiakom Tomášom Koišom.

Spojili sa preto všetky odbory a vytvorili krásny pozdrav našim starším, aby vedeli, že sú v našich srdciach a máme ich radi! ,,Aby sme spolu zvládli tento čudný rok!“

Video TU: https://youtu.be/j1r_79VQVfs                                                                             

                                                                                                                     Zuzana Kolejáková (vedúca odboru LDO v ZUŠ)

Galéria obrázkov k článku