Zábavné čítanie s pánom Mrkvičkom
8. 10. 2019

DSC_0010.jpg

 

Tibor Hujdič, alias pán Mrkvička sa zastavil v Senci 8. októbra 2019. Zdržal sa celé doobedie v mestskej knižnici, kde za ním prišlo 40 predškolákov z MŠ Fándlyho, triedy 2.A, 2.B, 2.C, 2.D zo ZŠ Kysucká Senec a 24 detí z prímy Gymnázia A. Bernoláka.

Cieľom pána Mrkvičku je navnadiť deti na čítanie. Pri čítaní podáva herecký výkon, očarí obecenstvo a úplne ich vtiahne do deja príbehu, ktorý ukončí v najnapínavejšej chvíli, aby deti túžili dozvedieť sa, že ako sa to celé skončí.

Pán Mrkvička pre gymnazistov pripravil aj knižné hádanky. Prostredníctvom skupinových hier a hádaniek pútavo predstavil tituly kníh pre mládež od slovenských aj zahraničných autorov. Testoval aj empatiu detí a nadhodil aj filozofické otázky, napríklad o pravde a lži, či môže byť pravda niekedy horšia ako lož.

Čas strávený s pánom Mrkvičkom veľmi rýchlo ubehol. Deti reagovali nadšene a spontánne sa zapájali do hľadania alternatívnych koncov príbehov. Odchádzali plní chuti siahnuť po dobrých knihách, nielen po tých, ktoré im predčítal pán Mrkvička.

Galéria obrázkov k článku