Žiaci zo ZŠ Tajovského vo svete
6. 7. 2017

01

Po trojročnej prestávke pani učiteľka Mgr. Monika Šebová opäť navrhla žiakom našej školy zúčastniť sa poznávacieho zájazdu v zahraničí. Trasa bola veľmi zaujímavá: Paríž - Oxford - Londýn. Organizačné práce jej dali poriadne zabrať, nakoniec 29.5.2017 dvadsaťjeden žiakov spolu s ňou a s pani učiteľkou PaedDr. Máriou Kyliánovou vyštartovali do veľkého sveta.

Cesta autobusom bola náročná, ale úžasný výhľad na Paríž z Eiffelovej veže zatienil všetku únavu. Plavba po Seine ostane tiež nezabudnuteľným zážitkom.

Predstavy o Chanel Tunnel sa ďalšie ráno premenili na skutočnosť. Žiaci s úžasom sledovali zaparkovanie autobusu do vlaku, ktorý sa pomaly "ponáral" pod hladinu prieplavu La Manche. Na konci cesty sme sa ocitli vo Veľkej Británii.

Ďalšou zastávkou bolo mesto Oxford, kde sa nachádza najstaršia a najznámejšia univerzita v Anglicku. Najrozsiahlejšou časťou univerzity je Christ Church College, v jedálni ktorej sa filmoval Harry Potter. Bolo fascinujúce prechádzať sa po nej.

Noc strávili deti v anglických rodinách v Londýne. Veru nebolo nám všetko jedno - bola to nová skúsenosť, ale všetko dobre dopadlo. Rodiny ráno priviezli nadšené deti na spoločné parkovisko.

Pred nami bol ďalší vzrušujúci a náročný deň. Program bol bohatý: návšteva múzea voskových figurín Madame Tussaud's, 4D kino, jazda na The London Eye s krásnym výhľadom na mesto, Buckinghamský palác, The Houses of Parliament, Westminster Abbey, plavba loďou po Temži, jazda metrom aj v "double decker" - ešteže sme boli v dobrej fyzickej kondícii.

Na dlhej ceste domov sme oddychovali, nadväzovali kamarátske vzťahy so žiakmi z ďalších dvoch škôl, ktoré s nami zájazd absolvovali, hrali spoločenské hry - bola výborná nálada a zábava.

My, učiteľky, ďakujeme žiakom za disciplinovanosť, krásne úsmevy aj malé oštary, ktoré sa vyskytli. Na tento zájazd určite nikdy nezabudneme.

Text a foto: M.Kyli

Galéria obrázkov k článku