Žiaci ZŠ Tajovského sa stretli so spisovateľkou Danou Hlavatou
12. 10. 2021

1 (4).JPG

 

Po dlhšej pandemickej prestávke sa 12. októbra 2021 opäť uskutočnila beseda so spisovateľom v oddelení pre deti a mládež Mestskej knižnice v Senci.

Hosťom bola spisovateľka, dramaturgička a výtvarníčka Dana Hlavatá, autorka 35 titulov pre dospelých a 26 kníh pre deti a mládež.

So spisovateľkou sa stretli najprv druháci a potom štvrtáci zo ZŠ J. G. Tajovského. Učiteľka druhákov pochválila svoju triedu. Jej žiaci veľmi radi čítajú a prečítané tituly zverejňujú na nástenke, ktorej hovoria Knihožrút.

Deti sa dozvedeli, že Dane Hlavatej v štrnástich vyšla prvá poviedka a už v sedemnástich sfilmovali jednu z jej poviedok. Ako devätnásťročná začala pracovať v televízii vo vzdelávacích reláciách pre deti. Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Dlhé roky pracovala ako televízna dramaturgička v RTVS, kým nedávno odišla do dôchodku. Údajne je jedinou ženskou autorkou v Európe, ktorá píše aj bájky. Jej titul Môj brácho je magor získal cenu Slovenská mládežnícka kniha roka 2020 v rámci spisovateľskej súťaže Panta Rhei Awards 2020. Už od detstva sa venuje aj výtvarnej tvorbe, v poslednej dobe hlavne olejomaľbe.

 

Galéria obrázkov k článku