Aktuality
Kategórie aktualít
Senecká mestská liga prípraviek v basketbale – III. turnaj
Senecká mestská liga prípraviek pokračovala v nedeľu 19.4.2026 svojim III. turnajom, ktorým sa uzatvorila základná časť ligy. V telocvični ZŠ A. Molnára Szencziho sa opäť stretli deti z našich 4 prípraviek – ZŠ Tajovského, ZŠ Mlynská, ZŠ Nová Dedinka a za ZŠ Cífer Level up. Od 10,00 hodiny prebiehali zápasy, štafety i súťaže do ktorých sa zapojili aj rodičia a ich body získané z trestných hodov sa započítavali do konečného hodnotenia základnej časti. Zápasy, štafety a súťaže boli pripravené tak, aby sa zapojili rovnomerne všetky zúčastnené deti a je úžasné sledovať, s akým nasadením bojujú za svoj tím, za svoju školu, je skvelé, že nikto nechce sedieť na lavičke a každý chce hrať a hýbať sa.
Výsledky III. turnaja
Zápasy:
Každá prípravka hrala 2 zápasy a ZŠ Nová Dedinka a ZŠ Cífer oba svoje zápasy vyhrali. Čo je pre nás však podstatné, že zápasy začínajú byť vyrovnané, napínavé a bojuje sa o každú loptu a všetky deti viac útočili, viac chceli loptu, viac dávali koše. Deti sa zoznamujú s pravidlami basketbalu, súperom, priestorovou orientáciou.
Výsledky:
- ZŠ Nová Dedinka – ZŠ Tajovského: 35 – 19
- ZŠ Mlynská – ZŠ Cífer: 23 – 27
- ZŠ Nová Dedinka – ZŠ Mlynská: 33 – 28
- ZŠ Cífer Level Up – ZŠ Tajovského 36 – 6
Štafety:
V štafetách vynikla ZŠ Cífer – Level up.
- ZŠ Cífer, Level up
- ZŠ Tajovského
- ZŠ Nová Dedinka
- ZŠ Mlynská
Strelecké súťaže:
Strelecké súťaže, do ktorých sa mohli zapojiť aj rodičia, starí rodičia, kamoši, nám zamiešalo poradie. Do výsledkovej tabuľky sa zapisovali body, ktoré predstavovali počet úspešných košov dosiahnutých za tri minúty. Tu sa prejavila podpora rodičov, ktorí tak bodovali za svoju prípravku a zároveň si vyskúšali, že dať kôš, nie je také jednoduché.
Výsledky:
- ZŠ Cífer Level up 15 bodov
- ZŠ Nová Dedinka 14 bodov
- ZŠ Tajovského 14 bodov
- ZŠ Mlynská 10 bodov
Kráľ strelcov:
- miesto – Tamarka Mentelová – ZŠ Tajovského
- miesto – Borisko Kalmár – ZŠ Nová Dedinka
- miesto – Mia Blahútová – ZŠ Mlynská
- miesto – Saška Pisklová – ZŠ Cífer Level Up
Poradie po základnej časti
- ZŠ Cífer Level up 41 bodov
- ZŠ Nová Dedinka 35 bodov
- ZŠ Tajovského 31 bodov
- ZŠ Mlynská 23 bodov
V máji začínajú play off zápasy – takže konečné výsledky môžu byť iné.
Termín ďalšieho už IV. turnaja – play off bude – nedeľa 17.5.2026 a FINÁLE – nedeľa 14.6.2026.
Uvidíme ako prípravky budú napredovať a ako sa nám premieša poradie. Poháre a medaile pre všetky zúčastnené prípravky a deti sa už chystajú.
Poďakovanie patrí všetkým účastníkom turnaja – deťom za nasadenie a výkony, rodičom za podporu, povzbudzovanie a prípravu občerstvenia, trénerom za kaučovanie a motivovanie detí a našim rozhodcom z radov našich hráčov Dwaynovi, Nellke, Elli a Laure za rozhodovanie zápasov a pomoc pri štafetách a súťažiach. Už teraz sa tešíme na play off a vyvrcholenie Seneckej mestskej ligy prípraviek v basketbale.
Gabriela Rebrošová
