Do práce na bicykli sa opäť vracia do slovenských miest
5.4.2018

fb-cover

                                        

Piaty ročník kampane vyhlásilo 1. marca Ministerstvo dopravy a výstavby SR. O cieľoch, podmienkach účasti a možnostiach prihlásenia sa sme sa porozprávali s koordinátorom pre Mesto Senec Ing. Gabrielou Rebrošovou.

Čo je cieľom tohto ročníka kampane?

Hlavné motto ročníka 2018 je „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ vystihuje cieľ kampane, čo je predovšetkým podpora udržateľnej mestskej mobility s dôrazom na cyklodopravu. Umožňuje obyvateľom miest atraktívnou formou objaviť výhody dochádzania do práce na dvoch kolesách, hromadnou dopravou alebo pešo. Registráciou Mesta Senec sa otvorila možnosť prihlásenia tímov z radov zamestnancov, ktorí majú trvalé bydlisko v Senci, alebo dochádzajú do zamestnania do spoločnosti, resp. firmy, ktorá má sídlo v Senci.

Pre koho je určená súťaž?

Súťažné tímy tvoria zamestnanci rovnakej firmy alebo inštitúcie. Z jednej firmy môže byť zaregistrovaný ľubovoľný počet tímov. Každý tím musí mať minimálne 2 členov, maximálne však 4 členov. Je to skvelá možnosť urobiť vo firmách teambuilding na súťaživom základe. Do súťaže sa môžu zaregistrovať aj študenti, ktorí budú reprezentovať svoju školu. Jedinou podmienkou je, že v deň začiatku kampane (1.5.2018) musia študenti dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. Opäť sa otvára príležitosť súťaživosti v rámci školy (jednotlivé tímy) i v rámci škôl (počet prihlásených tímov).

Odkedy a dokedy je možné registrovať tímy?

Možnosť registrovať spoločnosti a tímy je už otvorená a registrovať sa je možné do 5.mája 2018.

Kde sa možno registrovať?

Registrácia prebieha na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Registráciou tím potvrdí, že budú členovia tímu v období od 1. do 31. mája 2018 dochádzať do práce na bicykli a budú si zapisovať jazdy do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Pripraví Mesto Senec podporné akcie?

Bude spustená kampaň v rámci mestskej webstránky, budú oslovované firmy, spoločnosti a inštitúcie a budeme súťažiť v rôznych kategóriách o hodnotné ceny. Zaregistrovaní jednotlivci môžu aj v celoslovenskej súťaži vyhrať napr. elektrický bicykel, skladací bicykel, víkendový pobyt... Kampaň oficiálne odštartujeme, vyhodnotíme a na záver odovzdáme ceny víťazným tímom ako aj jednotlivcom.

Čo chcete odkázať na záver firmám, zamestnancom?

Registrujte sa, registrujte sa, registrujte sa! Prvých päť zaregistrovaných tímov získava

pre členov tričká. Sledujte webstránku Mesta Senec, kde priebežne budeme zverejňovať ďalšie informácie.

V prípade ďalších otázok som k dispozícii – Ing. Gabriela Rebrošová, rebrosovag@senec.sk.

Galéria obrázkov k článku