Májový futbalový turnaja mesta Senec už po pätnásty krát
15. 5. 2019

1 (1).JPG

 

ŠK GaFuGa, organizátor priateľského futbalového turnaja družstiev seneckých firiem, môže byť právom hrdý na to, že tradičný Májový futbalový turnaj mesta Senec sa opäť konal v duchu fair play, bez najmenšieho úrazu a v príjemnej atmosfére. V piatok 10. mája bolo premenlivé počasie, trochu aj zapršalo, ale hráčom to nevadilo, bojovali s plným nasadením, ale férovo.

Moderátor podujatia a člen ŠK GaFuGa Ivan Kolembus opäť zdôraznil, že v Májovom futbalovom turnaji nikdy nejde v prvom rade o víťazstvá, ale o to, aby si ľudia zašportovali a aby sa upevnili dobré vzťahy medzi seneckými firmami. Mesto Senec podporuje šport a dobré vzťahy, preto primátor mesta drží patronát nad týmto podujatím. Na otvorení bol prítomný viceprimátor Juraj Gubáni a slávnostného vyhodnotenia a odovzdania cien sa zúčastnil primátor Dušan Badinský.

Májového turnaja sa doteraz zúčastnili mužstvá 31 firiem a organizácií, ktoré odohrali 262 zápasov s celkovým počtom 1748 hráčov. Tri mužstvá, MÚ Senec, ELV a EL-TRAS, nevynechali ani jeden ročník turnaja.

Tento rok už v poradí tretíkrát za sebou získal víťazný pohár Piccard Senec a rovnako ako minulý rok aj teraz porazil vo finále družstvo MÚ Senec. Pred semifinálovými zápasmi vyžrebovali organizátori tombolu, ktorej výťažok bude použitý na dobročinný účel.

Galéria obrázkov k článku