Senecký beh okolo Slnečných jazier s rekordnou účasťou
23. 9. 2019

IMG_9402.JPG

 

V sobotu 21. septebra bolo ráno len 7°C. V tom čase nikto netušil, že IX. ročník bude lámať rekordy v počte zúčastnených bežcov, predovšetkým detí,  keď po ukončení registrácie bolo prihlásených 449 bežcov a na trate – 300 m, 1 km, 6 km a 12 km odštartovalo 390 bežcov z toho 7 nadšencov nordwalkingu. Zvýšil sa počet zapojených škôl do tohtoročného behu a o cenu Behá celá trieda bojovali tri školy – ZŠ Kysucká, Súkromná základná škola Kysucká a Súkromná materská škola Benjamín. Cenu získala ZŠ Kysucká Senec. Zaujímavosťou bol čas a tým aj rekord Seneckého behu na 6 kilometrovej trati. Žena, juniorka Elena Dušková predbehla so svojím časom 0:24;300 všetkých.
Senecký beh okolo Slnečných jazier píše aj príbehy. Jedným z nich je príbeh Michala Rusňáka zo Sečoviec, ktorý sa nášho behu zúčastňuje už tradične. Je to 72 ročný pán, ktorý zostal pred 10 rokmi po zdravotných problémoch na vozíku. Jeho húževnatosť a vytrvalosť ho postavila na nohy a odvtedy začal behať. Aktuálne sa pripravuje na Maratón Mieru do Košíc.
Okrem behu bol pripravený aj kultúrny program, o ktorý sa postaral SETAS, F´Dance a Mamboleta.
„Chcem poďakovať všetkým – bežcom, organizátorom, dobrovoľníkom avšak zvlášť pánovi Viktorovi Bielikovi, ktorý venoval svoju knihu „Umenie behať“ všetkým bežcom dospelých kategórii. Senecký beh okolo Slnečných jazier má aj charitatívny rozmer, celé vyzbierané štartovné sa daruje niekomu, komu život priniesol vážne prekážky. Tento rok sa Komisia športu rozhodla venovať vyzbierané štartovné v celkovej výške  1 098,70 eur Branislavovi Mazáčekovi, ktorý mal vážnu dopravnú nehodu a aktuálne tvrdo pracuje na svojom návrate do normálneho života. Ešte raz ďakujeme všetkým za Braňa a verím, že vyzbierané peniaze mu pomôžu pri liečbe,“ povedal Tomáš Mókoš, predseda Komisie športu pri MsZ 
v Senci.
Výsledky nájdete na: http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/5023
Podrobnejšie informácie a foto na: www.facebook.com/SeneckyBehOkoloSlnecnychJazier/                                         
 

Galéria obrázkov k článku