Senecký vínny festival potešil nielen vinárov
31. 7. 2017

01.jpg

Od piatka 28.júla do 5. augusta mohli domáci i turisti navštíviť tretí ročník Seneckého vínneho festivalu na juhu Slnečných jazier. Podujatie otvoril primátor mesta Senec Ing. Karol Kvál spolu s hosťami z BSK predsedom Pavlom Frešom a podpredsedníčkou Gabriellou Németh. Dobré víno od lokálnych aj vzdialenejších vinárov ochutnali napríklad aj niektorí poslanci Mestského zastupiteľstva v Senci či hostia z partnerského mesta Kőszeg pod vedením primátora László Hubera. Všetky miesta na sedenie boli počas večera obsadené Senčanmi i turistami, ktorí si mohli počas úvodného večera nechať pohladiť dušu aj jazzovou hudbou v podaní kapely Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers s Dominikou Debnárovou.

Počas ďalších festivalových dní príjemnú atmosféru dotvárali aj Bukato band, Dychová hudba Senčanka, Aha-country, Traditional club Revival a Labuda music.

Na tomto ročníku sme mohli ochutnať víno od týchto vinárov:

Hulanský-rodinné vinárstvo Rača

Dubovský & Grančič vinárstvo Svätý Jur

Vinárstvo Križanovič & Prievozník Blatné

Farebné vinárstvo Pezinok

Bočko víno Šenkvice

Fitz & Petrík vinárstvo Šenkvice

Navara vinárstvo Veľký Bieľ

Jungpereg 1632 Senec

Karpatská perla  Šenkvice

Wine partner Senec

Mitoma Vrbice

Vinárstvo Bognár Svätý Jur

Ovocné vína Skalica

Podujatie prebehlo pod záštitou Mesta Senec, Správy cestovného ruchu Senec, s.r.o., Bratislavského samosprávneho kraja a Bratislava region tourism. Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Organizačný výbor ďakuje Štefanovi Vrábelovi za pomoc pri organizovaní.

Text a foto: MO

Galéria obrázkov k článku